Czy instalacja LPG to zawsze duża oszczędność dla kierowców? Niekoniecznie! Zobacz, kiedy się to nie opłaca

Czy instalacja LPG to zawsze duża oszczędność dla kierowców? Niekoniecznie! Zobacz, kiedy się to nie opłaca

instalacja LPG gaz

Podaj dalej

Wielu kierowców często decyduje się na zainstalowanie instalacji LPG w swoich samochodach. Głównie chodzi tutaj oczywiście o oszczędność, ponieważ jak wiemy ceny za paliwo w ostatnim czasie bardzo poszybowały do góry. Co ciekawe, nie we wszystkich przypadkach montaż LPG będzie korzystny. Czasami to rozwiązanie może okazać się całkowicie nieopłacalne. W jakich przypadkach i kiedy nie opłaca się tego robić? Tego oczywiście dowiecie się z naszego artykułu!

Czy instalacja LPG to zawsze oszczędność dla kierowców? No nie do końca! Musicie wszystko dokładnie sprawdzić i przeanalizować

Kalkulator LPG
Fot. pixabay.com

Ceny na stacjach benzynowych od dłuższego czasu są bardzo wysokie – ceny benzyny i diesla sięgają już prawie 6 złotych za litr tego paliwa. Oczywiście, LPG też drożeje, ale w dalszym ciągu jest o ponad 50 procent tańsze od wyżej wspomnianych paliw. Jeśli jeździcie dużo, pokonujecie dalekie trasy, to montaż LPG może być dla wielu z was zbawieniem. Warto jednak zastanowić się, czy to wszystko wam się opłaci. Musicie przecież bowiem pamiętać, że trzeba początkowo zapłacić nie tylko za montaż instalacji, ale też za jej regularne serwisowanie. Jeśli będziecie jeździć rocznie zbyt mało, to to rozwiązanie nie będzie dla was opłacalne.

Dla kogo jest zatem rekomendowany montaż LPG? Przede wszystkim dla tych, którzy szukają oszczędności, ale i też często pokonują dalekie trasy. Musicie też przed zdecydowaniem się na montaż LPG sprawdzić aspekt technologiczny waszego samochodu. Jeśli macie np. u siebie wtryskiwacze bezpośrednie, to musicie się liczyć z tym, że cena montażu LPG będzie o wiele wyższa. I wtedy zamiast np. 3-4 tysięcy, za montaż LPG zapłacicie nawet 9 tysięcy złotych. A to może znacząco zwiększyć czas, w jakim montaż tej instalacji na dłuższą metę się wam zwróci.

LPG to dobra rzecz. Ale LPG to też czasami problemy. Miejcie to na uwadze, bo potem możecie być zdziwieni

Tankowanie LPG gaz

W niektórych samochodach dodatkowo nie jest możliwe zamontowanie instalacji LPG. Wszystko tak naprawdę zależy od specyfikacji technicznej danego samochodu. Zanim zatem zdecydujecie się na taki krok, musicie dokładnie wszystko sprawdzić i przeanalizować. Zróbcie sobie listę, na której będą plusy i minusy takiego przedsięwzięcia, ponieważ zbyt pochopna decyzja może wam przynieść więcej szkód niż korzyści. A tego chyba nie chcecie, skoro zamierzacie oszczędzać i chcecie zdecydować się na taki krok.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News