Czy ceny paliwa w Polsce wreszcie wrócą do normalności? Te wypowiedzi nie pozostawiają wątpliwości!

Czy ceny paliwa w Polsce wreszcie wrócą do normalności? Te wypowiedzi nie pozostawiają wątpliwości!

ceny paliwo diesel benzyna lpg

Podaj dalej

O tym, że ceny paliw rosną w błyskawicznym tempie nie trzeba nikomu mówić. W ostatnim czasie Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS) przeprowadziło badanie, które było poświęcone postrzeganiu inflacji przez obywateli naszego kraju. Z badania jednoznacznie wynika, że aż 99 proc. dorosłych obywateli naszego kraju dostrzega wzrost cen benzyny, diesla i LPG. Choć to nie powinno specjalnie nikogo dziwić.

Czy ceny paliwa w Polsce wreszcie wrócą do normalności? Niestety, niewiele na to wskazuje…

diesel benzyna paliwo
fot. freepik

88 proc. osób badanych uważa, że ceny towarów i usług w naszym kraju w ciągu ostatniego roku zdecydowanie poszły do góry. Z badań CBOS wynika, że najbardziej odczuwalny przez badanych jest wzrost cen żywności. Na drugim miejscu znalazł się wzrost cen paliwa do środków transportu oraz wzrost cen energii elektrycznej.

Badani zauważyli także, że w ostatnich miesiącach znacząco do góry poszły także ceny związane z użytkowaniem mieszkania, mowa tutaj o wywozie śmieci, gazie, wodzie czy kanalizacji. Respondenci zauważyli również wzrost cen lekarstw oraz materiałów budowlanych, a także materiałów koniecznych do wyposażenia mieszkania lub domu.

Co sądzicie o wynikach tego badania, jesteście zaskoczeni?

ceny paliwo diesel benzyna lpg
fot. freepik

Badanie CBOS zostało zrealizowane w dniach od 28 marca do 7 kwietnia 2022 roku na próbie liczącej 1030 osób. Co sądzicie o jego wynikach? Jesteście zaskoczeni, czy jednak to było oczywiste, że każdy racjonalny człowiek jest świadomy ostatnich podwyżek cen towarów w naszym kraju? Dajcie nam znać w komentarzach!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News