Czeka nas ogromna rewolucja na rynku motoryzacyjnym! Czy wszystkie firmy są na nią gotowe?! Zmieni się praktycznie wszystko!

Czeka nas ogromna rewolucja na rynku motoryzacyjnym! Czy wszystkie firmy są na nią gotowe?! Zmieni się praktycznie wszystko!

silnik spalinowy rozgrzanie

Podaj dalej

Już niedługo czekają nas ogromne zmiany, jeśli chodzi o rynek motoryzacyjny. Niedługo ma zostać wprowadzony pakiet Fit for 55, który ma za zadanie wprowadzenie wymogu obniżenia średnich emisji z nowych aut aż o 55 procent od 2030 roku. Pięć lat później nawet o 100 procent. Co to oznacza dla kierowców i czy jest to tym samym powód do niepokoju dla większości z nas?

Ogromna rewolucja na rynku motoryzacyjnym – zmieni się niemal wszystko. Elektryki mają opanować cały rynek samochodowy już niedługo

Koniec Diesla nie musi skazywać na elektryka. Jest nadzieja dla wodoru

Od 2035 roku w Unii Europejskiej nie będzie już możliwości sprzedawania nowych samochodów z silnikami spalinowymi – niestety, jest to już praktycznie nieuniknione. Rynek motoryzacyjny zatem niezwykle się zmieni, a w ofercie ma być o wiele więcej samochodów elektrycznych. Uspokajamy – to oznacza też zmianę cen „elektryków”, których wartość będzie znacznie niższa i dostępna dla każdego obywatela.

Pakiet Fit for 55, czyli inaczej pakiet reform gospodarczych i legislacyjnych będzie ukierunkowany na walkę ze zmianami klimatycznymi, które Komisja Europejska już przedstawiła nam w połowie lipca. Najważniejsze założenia programu to – rewizja dyrektywy dot. infrastruktury paliw alternatywnych oraz nowelizacja rozporządzenia określającego normy emisji dwutlenku węgla dla samochodów osobowych. UE do 2035 roku chce zmniejszyć emisję z nowych samochodów do zera.

Ciekawe czy wszystkie koncerny motoryzacyjne sobie z tym poradzą. Na pewno nie wszystkie z nich są na to gotowe

Wydaje się jednak, że nie wszystkie koncerny samochodowe mogą być gotowe do takiej transformacji. Na pewno niektórzy z nich boleśnie odczują skutki reformy, ale też z pewnością do Europy wejdą również inni, nowi producenci. Przypomnijmy, że w naszym kraju według danych dostępnych na koniec czerwca 2021 roku było zarejestrowanych niemal 27 tysięcy samochodów elektrycznych. Cały czas zatem wzrasta liczba elektryków w Polsce, a w ciągu kolejnych lat ma ona tylko i wyłącznie wzrosnąć. Plany są ambitne, ale co z nich tak naprawdę wyniknie zweryfikuje tylko i wyłącznie czas oraz rynek. A wy co o tym sądzicie? Dajcie nam znać w komentarzach – czekamy na wasze przemyślenia, chętnie się z nimi zapoznamy.

źródło: Newseria + MotoFakty

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News