Co Polacy wiedzą o samochodach elektrycznych? Ciekawe wyniki najnowszych badań

Co Polacy wiedzą o samochodach elektrycznych? Ciekawe wyniki najnowszych badań

Samochód elektryczny samochody elektryczne zasięg zima w zimei

Podaj dalej

Volkswagen wraz z firmą InsightOut Lab przeprowadził sondaż wśród mieszkańców naszego kraju dotyczący wiedzy Polaków na temat samochodów elektrycznych. Zobaczcie jakie ciekawe wyniki zostały zawarte w raporcie i jaka jest nasza wiedza, jeśli chodzi o samochody elektryczne.

Co obywatele naszego kraju wiedzą na temat samochodów elektrycznych? Okazuje się, że nieco więcej niż jeszcze dwa lata temu!

Samochód elektryczny samochody elektryczne zasięg zima w zimei
fot. pixabay

Z badań jednoznacznie wynika, że obywatele naszego kraju w dalszym ciągu nie do końca wszystko wiedzą na temat samochodów elektrycznych. Mimo tego widać jakiś postęp, jeśli chodzi o naszą świadomość w przeciągu ostatnich dwóch lat. Mimo tego w dalszym ciągu nie jest to na tyle szeroka wiedza, byśmy mogli mówić, że wiemy już wszystko na temat elektryków.

– Niebagatelną rolę w upowszechnianiu aut elektrycznych odgrywa obalanie szkodliwych dla elektromobilności mitów: mylnych przekonań przyczyniających się do tego, że ‘elektryki’ to wciąż nieczęsty widok na naszych ulicach. Temu służy szeroko zakrojony projekt badawczy, który prowadzimy razem z InsightOut Lab. Przedstawiając opinie i stan wiedzy Polaków na temat elektromobilności, konfrontujemy wyobrażenia z rzeczywistością, pokazując poziom społecznej akceptacji (lub jej braku) dla zróżnicowanych zagadnień, związanych z fascynującym światem samochodów elektrycznych – uważa dyrektor marki Volkswagen w naszym kraju, Łukasz Zadworny, cytowany przez MotoFakty.

Auta elektryczne w naszym kraju nadal są pewnego rodzaju ciekawostką. Kiedy to się zmieni? Ciężko powiedzieć

samochód elektryczny otomoto ogłoszenia używane
fot. pixabay

Mimo tego ankietowani jasno podkreślają, że auta elektryczne są przyszłością motoryzacji, ponieważ co trzeci ankietowany zaznaczył taką odpowiedź w sondażu. Mimo tego dużą wadą elektryków według większości obywateli naszego kraju jest ich wysoka cena. 41 proc. respondentów przyznało, że myślało o zakupie samochodu elektrycznego, ale zrezygnowało z powodu ich ceny. Ankietowani zdają sobie już, w przeciwieństwie do badania sprzed dwóch lat, sprawę, iż samochody elektryczne mogą mieć zasięg przekraczający 500 kilometrów. Mimo tego póki co elektryki w dalszym ciągu w naszym kraju są czymś „egzotycznym” i jak na razie nie do końca jeszcze dorośliśmy na ich całkowite wprowadzenie. Kiedy to się zmieni? Jak na razie ciężko jednoznacznie powiedzieć…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News