Co dalej z egzaminem na prawo jazdy? Czy to koniec takiej formuły?! Kolejny paraliż trwa...

Co dalej z egzaminem na prawo jazdy? Czy to koniec takiej formuły?! Kolejny paraliż trwa...

nowe przepisy punkty prędkość mandat recydywa 17 września

Podaj dalej

Od dłuższego czasu w rozmowach pomiędzy Ministerstwem Infrastruktury a egzaminatorami nie nastąpiły żadne przełomowe momenty. A to oznacza, że egzaminatorzy zamierzają wznowić swój protest i mogą nas czekać kolejne problemy z przeprowadzaniem egzaminów na prawo jazdy.

Co dalej z egzaminem na prawo jazdy? Szykuje się prawdziwa rewolucja!

prawo jazdy egzamin

Już na początku lipca bieżącego roku egzaminatorzy zdecydowali się na przeprowadzenie protestu. Środowisko chciało podwyższenia stawek za egzamin, które są takie same od 2007 roku. Pracownicy WORD-ów domagali się także podwyżek swoich pensji. Na znak protestu egzaminatorzy zaczęli więc masowo korzystać z urlopów na żądanie oraz zwolnień lekarskich. W wyniku całej akcji sparaliżowana została praca w 27 Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego.

Egzaminatorzy od lipca do dnia dzisiejszego nie osiągnęli żadnego konsensusu podczas swoich dyskusji z Ministerstwem Infrastruktury. Resort w rozmowie z egzaminatorami wspominał co prawda o 20 procentowych podwyżkach, jednak nie miał pomysłu na ich sfinansowanie. A to spowodowało, że protest znowu nabierze na sile.

Egzaminatorzy nie przestają protestować…

egzamin

Środowisko egzaminatorów jasno utrzymuje, że protest ma zostać wznowiony jeszcze w bieżącym tygodniu, a najpóźniej na początku przyszłego tygodnia. W związku z tym trzeba spodziewać się, że Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego ponownie będą sparaliżowane. No cóż, tak to wygląda, gdy jedna ze stron nie chce się dogadać z drugą…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News