Citroen zaprzestaje produkcję minivanów. Ostatni egzemplarz wyjedzie z fabryki w czerwcu

Citroen zaprzestaje produkcję minivanów. Ostatni egzemplarz wyjedzie z fabryki w czerwcu

citroen-logo

Podaj dalej

Citroen ogłosił w ostatnich dniach zakończenie produkcji minivanów. Ostatni egzemplarz modelu Grand C4 SpaceTourer wyprodukowany przez markę zostanie wypuszczony na świat w czerwcu. Kolejne modele nie są już planowane.

Citroen kończy z produkcją minivanów. Firma stawia na elektromobilność

citroen-logo

Citroen od 30 lat miał w swojej ofercie sprzedaży minivany. Firma teraz przerzuca się jednak na auta elektryczne, mowa tutaj o modelach e-SpaceTourer i e-Berlingo. Jak sami zatem widzicie, elektromobilność coraz bardziej nas dotyczy, a w kolejnych latach będzie to tylko jeszcze bardziej odczuwalne.

Citroen pierwszego minivana wypuścił na świat w 1994 roku, kiedy to do sprzedaży trafił model Evasion. Później produkcja ewoluowała i na rynku pojawiały się takie modele pojazdów jak chociażby Evasion, C8 czy C3 Picasso. Od premiery marka sprzedała ponad 732 tys samochodów generacji Picasso/SpaceTourer.

Nie mamy dobrych informacji dla fanów minivanów. Coraz mniej opcji na rynku

Największą popularność minivany produkowane przez Citroena miały w 2007 roku, kiedy to z salonu wyjechało 115 tys. egzemplarzy Xsary Picasso oraz 215 tys. samochodów Citroen C4 Picasso. Można zatem powiedzieć, że na rynku jest już coraz mniej minivanów, co z pewnością nie jest pozytywną informacją dla fanów tych pojazdów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News