Chcesz jechać do Katowic? Lepiej to przemyśl. Za parking zapłacisz jak za zboże!

Chcesz jechać do Katowic? Lepiej to przemyśl. Za parking zapłacisz jak za zboże!

diesel-pieniadze-parking

Podaj dalej

Ceny parkingów miejskich rok w rok idą w górę, ale to co wymyślili w ostatnich dniach włodarze Katowic przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Samorząd śląskiego miasta zapowiedział podwyżkę cen parkowania w centrum miasta nawet do 10 złotych za godzinę!

Rozbój w biały dzień!

parkometr-strefa-platnego-parkowania
FOTO WOJCIECH ARTYNIEW/SE/EAST NEWS

Obecnie za pozostawienie samochodu w centrum Katowic na cały dzień musieliśmy zapłacić 17,20 zł. Teraz cena po podwyżkach wzrośnie niemal do 26 złotych. Zdaniem prezydenta Katowic – Marcina Krupy miasto takimi działaniami zamierza zachęcić ludzi do korzystania z rowerów oraz komunikacji miejskiej.

Prezydent Katowic przyznał również, że aktualnie do jego miasta przyjeżdża dziennie ponad 120 tysięcy pojazdów z rejestracjami innych miast i chciałby zachęcić ich do korzystania z komunikacji publicznej i centr przesiadkowych. Projekt uchwały ma wpłynąć na rotację pojazdów.

Ceny wzrosną do nawet 10 złotych za godzinę

pieniadze rzad podatek

Aktualnie w Katowicach za parking w centrum miasta ludzie płacą 2 złote za postój do godziny, 2,40 zł za drugą rozpoczętą godzinę postoju, 2,80 zł za trzecią i 2 zł za każdą kolejną godzinę postoju. Teraz ceny mają wzrosnąć niemal dwukrotnie! Dodatkową zmianą będzie wprowadzenie drakońskich opłat za postój na parkingu przy Strefie Kultury, gdzie parking dla osób spoza Katowic będzie kosztował aż 10 złotych. Mieszkańcy śląskiego miasta zapłacą dwa razy mniej.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News