Ceny paliwa w końcu spadną poniżej 6 złotych za litr?! "Spodziewamy się takich zmian"

Ceny paliwa w końcu spadną poniżej 6 złotych za litr?! "Spodziewamy się takich zmian"

diesel benzyna gaz dopłaty do tankowania paliwo ceny (2)

Podaj dalej

Ceny paliwa niestety nie rozpieszczają kierowców, przez co za litr benzyny, diesla czy LPG musimy aktualnie płacić ponad 6 złotych za litr. Według analityków z serwisów zajmujących się sytuacją na rynku paliw, jest szansa, aby temu zaradzić. Przede wszystkim musi nastąpić nagła zmiana na aktualnym rynku ropy. Na to jednak niestety na razie się za bardzo nie zapowiada.

Ceny paliwa w końcu spadną poniżej 6 złotych za litr? Wiele na to wskazuje. Nie spodziewajcie się jednak więcej optymistycznych wieści

dystrybutor paliwa
adobeiStock

W porównaniu do ubiegłego tygodnia ceny hurtowe benzyny Pb95 spadły o 0,13 procent. Zdrożał znacząco olej napędowy – o ponad 0,5 proc. w porównaniu sprzed tygodnia. Rośnie niestety także cena oleju grzewczego. Wszystkie te czynniki mają wpływ na ostateczną cenę paliw, jaka obowiązuje na polskich stacjach benzynowych. Ale jest pewna prognoza na poprawę i eksperci uważają, że ceny mogą niebawem trochę spaść.

„W ostatnich dniach ceny nie zmieniały się już tak dynamicznie, ale w skali miesiąca ceny hurtowe w zależności od gatunku paliwa wzrosły – o blisko 350 zł dla benzyn i ponad 470 zł w przypadku diesla. Od początku roku w sprzedaży hurtowej paliwa podrożały aż o ok. 37 proc. Dziś dystans różniący ceny tych najpopularniejszych paliw wynosi 145,80 zł netto” – alarmują eksperci z serwisu E-Petrol.pl. Analitycy jednoznacznie podkreślają jednak, że w najbliższym czasie nie zapowiada się, abyśmy byli świadkami wielkich podwyżek.

Korekty będą tylko kosmetyczne. Niestety, na większe zniżki nie macie niestety co liczyć. Dobre chociaż i to na sam początek

diesel benzyna lpg paliwo

„Dla kierowców, którzy pewnie planują dalsze wyjazdy na przełomie października i listopada, analitycy e-petrol.pl mają jednak nie najlepsze informacje, bowiem na coraz większej liczbie stacji obowiązujące ceny paliw podstawowych mogą przekroczyć barierę 6 zł za litr” – czytamy w analizie.

Eksperci z BM Reflex z kolei uważają, że ceny na stacjach benzynowych w najbliższych tygodniach nie ulegną zmianie. Można jedynie spodziewać się kosmetycznych korekt, dzięki czemu ceny paliwa spadną poniżej magicznej bariery 6 złotych za litr.

źródło: e-petrol.pl + BM Reflex

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News