Ceny paliwa w przyszłym tygodniu będą rekordowo wysokie! Znamy prognozy, niestety, jest źle. Zapłacisz krocie za diesel i benzynę

Ceny paliwa w przyszłym tygodniu będą rekordowo wysokie! Znamy prognozy, niestety, jest źle. Zapłacisz krocie za diesel i benzynę

ceny paliw benzyna

Podaj dalej

Podwyżki ceny paliwa w dalszym ciągu przyśpieszają i niestety nie mamy dla was dobrych wiadomości. Nic nie wskazuje na to, aby coś w tym aspekcie mogłoby się zmienić. Już w tym tygodniu na niektórych stacjach za litr benzyny lub diesel musieliśmy zapłacić prawie 5 złotych. W przyszłym tygodniu będzie jeszcze gorzej.

Ceny paliwa stale rosną, 5zł za litr już w przyszłym tygodniu!

diesel

Analitycy przyznają, że czekają nas trudne czasy. W tym tygodniu na nielicznych stacjach ceny za benzynę i diesel wzrosły w okolice 5 zł za litr. Zdaniem analityków nic nie wskazuje na to, aby coś miało się w tym aspekcie zmienić. Jedynym ratunkiem dla nas jest… Arabia Saudyjska, która szykuje się do zwiększenia wydobycia.

Rozpiętość między cenami na poszczególnych stacjach jest bardzo duża. W dalszym ciągu są miejsca, w których możemy zatankować za około 4,60 za litr, jednak w niektórych stacjach ceny wynoszą już około 5 złotych. Zdaniem ekspertów w nadchodzącym tygodniu możemy spodziewać się kolejnych wzrostów.

Kiedy to się skończy?!

benzyna diesel paliwo

Średnia cena paliwa za 95-oktanową benzynę w przyszłym tygodniu będzie wynosiła nawet 4,86 zł za litr, za diesel podobnie, natomiast kierowcy, którzy posiadają samochody na gaz muszą liczyć się z wydatkami rzędu 2,44 zł za litr autogazu. Skoro średnie ceny znowu pójdą do góry o kilka groszy, to magiczna cena 5 złotych za litr jest już coraz bardziej realna. Zwłaszcza, że już w przyszłym tygodniu za benzynę Pb98 będziemy płacili nawet 5,14 zł za litr! Toż to rozbój w biały dzień!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News