Ceny gazu cały czas spadają w dół! Kierowcy LPG mogą nastawić się na lepsze czasy!

Ceny gazu cały czas spadają w dół! Kierowcy LPG mogą nastawić się na lepsze czasy!

Ceny gazu cały czas spadają w dół! Kierowcy LPG mogą nastawić się na lepsze czasy!

Podaj dalej

Ceny gazu w Europie zaczęły spadać w dół, ku uciesze kierowców, ponieważ ma to bezpośredni wpływ na paliwo. Benchmarkowe kontrakty na gaz w Amsterdamie spadły ostatnio o 4 procent, a gaz aktualnie ma kosztować 206 euro za MWh, o czym poinformowali maklerzy.

Ceny gazu cały czas spadają. Czekają nas lepsze czasy?

Po majówce LPG po 4 zł za litr
fot. freepik.com – EugenePetrunin

W ubiegłą środę przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen jednoznacznie zapowiedziała, że Komisja ma zamiar zaproponować środki, które mają na celu ograniczenie dochodów wytwórców energii elektrycznej oraz zmuszenie firm sektora paliw kopalnych do dzielenia się zyskami, jakie osiągają dzięki rosnącym cenom energii. Kraje UE dążą tym samym do osiągnięcia konsensusu w sprawie planów złagodzenia najpoważniejszego kryzysu energetycznego w tym regionie od wielu lat.

Czechy postanowiły zwołać na 30 września pilne spotkanie wszystkich ministrów ds. energii, którego celem jest osiągnięcie porozumienia przed rozpoczęciem zimowego sezonu grzewczego. Decydenci w Europie stoją zatem przed poważnym wyzwaniem na kilka tygodni przed oficjalnym rozpoczęciem sezonu grzewczego w regionie w sytuacji niskich dostaw gazu z Rosji, o czym informuje bankier.pl.

Rynek przyjmuje strategię wyczekiwania

koniec promocji 30 groszy benzyna diesel lpg

Szef strategii towarowej w Saxo Bank A/S – Ole Hansen podkreślił, że rynek przyjmuje teraz postawę wyczekiwania. – Wydaje się, że rynek przyjmuje teraz postawę wyczekiwania. Gaz kosztuje blisko 200 euro za MWh, a to jest wystarczająco wysoki poziom, aby wywołać dalsze spowolnienie popytu na to paliwo – uważa Hansen.

A wy, co sądzicie o aktualnej sytuacji? Uważacie, że ceny paliw będą teraz regularnie spadały w dół, czy wręcz przeciwnie? Dajcie nam znać w komentarzach!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News