Automatyczny nadzór dróg w Polsce przez Wielkanoc. Kierowcy, miejcie się na baczności!

Automatyczny nadzór dróg w Polsce przez Wielkanoc. Kierowcy, miejcie się na baczności!

fotoradar-przepisy-mandat

Podaj dalej

Generalna Inspekcja Transportu Drogowego poinformowała, że najbardziej niebezpieczne odcinki na polskich drogach podczas Świąt Wielkanocnych będą specjalnie objęte monitoringiem systemu automatycznego nadzoru CANARD. Co to w praktyce oznacza dla kierowców? Na co musicie konkretnie uważać? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie w naszym artykule!

Automatyczny nadzór polskich dróg podczas świąt wielkanocnych

kontrola predkosc mandat
fot. policja.pl

„W trakcie Świąt Wielkanocnych najbardziej niebezpieczne odcinki dróg będą monitorowane przez system automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym (CANARD). Kontrole prędkości, jak i stosowania się przez kierowców do sygnalizacji świetlnej, będą prowadzone z wykorzystaniem ponad pół tysiąca stacjonarnych urządzeń rejestrujących” – poinformowało GITD w swoim specjalnym komunikacie, opublikowanym za pośrednictwem swojej strony internetowej.

Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur poinformował, aby kierowcy, którzy planują dalekie podróże podczas świąt, właściwie przygotowali swój pojazd do ruchu. Dodatkowo Gajadhur zaapelował, aby kierowcy pamiętali, że najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa nie będą w stanie im pomóc, jeśli nie będą stosowali się należycie do obowiązujących zasad przepisu drogowego. „Zadbajmy o wspólne bezpieczeństwo na drogach” – zaapelował Gajadhur.

Pełna lista ograniczeń dostępna jest na stronie GITD

prawo policja kontrola mandat

Przypomnijmy, że podczas Wielkiej Soboty oraz w pierwszy i drugi dzień świąt będzie obowiązywał zakaz ruchu dla pojazdów, których masa całkowita przekracza 12 ton. Ograniczenia w ruchu drogowym będą obowiązywały w dni świąteczne od 8 do 22. Z ograniczeń w ruchu są zwolnione niektóre pojazdy, które biorą udział w specjalnych akcjach. Lista ograniczeń jest oczywiście w całości dostępna na stronie GTD, dzięki czemu każdy kierowca może się z nią spokojnie zapoznać.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News