Arabia Saudyjska chce zostać czołowym dostawcą wodoru. Szykuje się prawdziwa rewolucja?

Arabia Saudyjska chce zostać czołowym dostawcą wodoru. Szykuje się prawdziwa rewolucja?

kierowcy wodór samochody

Podaj dalej

Arabia Saudyjska ma bardzo ambitne plany. Szacuje się, że niedługo przedstawiciele tego kraju chcą zostać największym dostawcą wodoru. Tak przynajmniej wynika z niedzielnej wypowiedzi ministra energetyki tamtejszego kraju, Abdulaziza bin Salmana al-Sauda.

Arabia Saudyjska ma bardzo ambitne plany. Chce zostać czołowym dostawcą wodoru i to już niedługo!

paliwo-wodorowe-bzdury

Przypomnijmy, że pierwsze sygnały w tej sprawie docierały do nas już na początku bieżącego roku. Wówczas dyrektor generalny firmy Aramco, Amin Nasser poinformował, że saudyjski państwowy producent ropy jest na etapie poszukiwania umów na dostawę wodoru na swoich rynkach. Wszystko po to, aby zwiększyć produkcję wodoru.

Minister energetyki kraju w niedzielę poinformował, że Arabia Saudyjska zamierza do 2030 roku wyprodukować i wyeksportować nawet 4 miliony ton wodoru. Plany są bardzo ambitne, ale nie ma co się temu dziwić – pamiętajmy, że Arabia Saudyjska to największy na świecie eksporter ropy. Jak widzimy, ich plany teraz mają zostać poszerzone o sprzedaż wodoru.

Możliwości Arabii są bardzo ambitne. Oprócz wodoru, chcą także zająć się samochodami elektrycznymi!

silnik na wodór bez grama disla i benzyny
foto Deutz

Na tym jednak plany Arabii Saudyjskiej się nie kończą – w ostatnim czasie udało nam się też ustalić, że kraj ten planuje zająć się produkcją samochodów elektrycznych. Czekamy na efekty tych prac, bo możliwości tego kraju są potężne. To może być prawdziwa rewolucja na rynku motoryzacyjnym i na to właśnie liczymy!

źródło: e-petrol.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News