Aplikacja mObywatel z nową funkcją dla kierowców. Wielu z nas mocno tego potrzebowało!

Aplikacja mObywatel z nową funkcją dla kierowców. Wielu z nas mocno tego potrzebowało!

prawo jazdy mobywatel

Podaj dalej

Aplikacja mObywatel od dłuższego czasu jest mocno popularna wśród wielu obywateli naszego kraju. Aktualnie z tej aplikacji korzysta średnio około 8 milionów Polaków. Jest to na pewno wygodne narzędzie, ponieważ dzięki niemu możemy używać dokumentów w ich cyfrowej wersji, przez co nie musimy mieć ich przy sobie w wielu sytuacjach. Teraz w aplikacji mObywatel pojawi się nowe udogodnienie, które przyda się zwłaszcza kierowcom. Jakie? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

Aplikacja mObywatel z nową funkcją, idealną dla kierowców!

Kierowcy od dłuższego czasu nie muszą mieć podczas jazdy przy sobie prawa jazdy, ani dowodu rejestracyjnego. Dane kierowcy są za każdym razem indywidualnie sprawdzane w policyjnym systemie. Mimo tego aplikacja mObywatel przydaje się m.in. podczas stłuczki, kiedy to możemy bez problemu podać swoje dane drugiemu kierowcy.

Nowa odsłona aplikacji ułatwi jednak życie kierowcom. Umożliwi ona na wysyłanie do kierowcy informacji push o kończącym się ubezpieczeniu OC. Dzięki temu każdy kierowca będzie posiadał niezbędne informacje w tym zakresie, o których jednak często zapominamy w prozie codziennego życia. A nie trzeba chyba tłumaczyć nikomu, na jak duże koszty możemy się narazić, zapominając o opłaceniu ubezpieczenia.

Kierowcy dzięki temu nie zapomną o zapłacie za ubezpieczenie OC

Aktualnie nawet trzy dni przerwy w trwaniu polisy łączą się z karą w wysokości 1200 złotych. Odstępstwo w wysokości 14 dni od płacenia ubezpieczenia to mandat w wysokości nawet 6020 zł! Jak sami zatem widzicie, problem jest duży i dobrze, że aplikacja mObywatel będzie nam teraz przypominała o naszych obowiązkach!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News