Ależ zmiana w przepisach! Za przejazd na czerwonym zapłacisz nawet 50 tysięcy mandatu!

Ależ zmiana w przepisach! Za przejazd na czerwonym zapłacisz nawet 50 tysięcy mandatu!

diesel czerwone swiatlo

Podaj dalej

Każdemu z nas czasem zdarzy się przejechać na czerwonym świetle. Oczywiście nie z powodu chęci łamania przepisów, jednak „późne pomarańczowe” często jest wykorzystywane przez wielu kierowców. Przejazd na czerwonym świetle wiąże się  jednak ze sporymi konsekwencjami. Zobacz jaki mandat możesz zapłacić za to przewinienie!

Nie chcesz dostać mandatu? Uważaj na przejazd na czerwonym!

Seicento

Drakońskie przepisy, jeśli chodzi o przejazd na czerwonym świetle obowiązują w Abu Dhabi. To właśnie tam władze wprowadzili niezwykły rygor, jeśli chodzi o wykroczenia drogowe. Tamtejsze przepisy są bardzo surowe i wielu europejskich kierowców nie byłoby stać na zapłacenie takich kar.

W sytuacji, gdy kierowcy w Abu Dhabi zostaną przyłapani na przejeździe na czerwonym świetle są karani mandatem w wysokości około tysiąca złotych! Na dodatek taki „delikwent” traci prawo jazdy na pół roku i otrzymuje 12 punktów karnych! Dodatkowo, kierowcy, którzy zostaną złapani na takim występku tracą samochód na 30 dni, a by go odebrać muszą zapłacić 50 tysięcy złotych!

Może wprowadzimy to w Polsce?

Co byście powiedzieli, jakby nasz rząd wpadł na równie idiotyczny pomysł? Czy może właśnie takie pomysły są receptą na zmniejszenie liczby wypadków? Dajcie znać w komentarzach!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News