8 czerwca kierowcy będą otrzymywali mandat w wysokości 1,5 tys. zł. Musicie być czujni!

8 czerwca kierowcy będą otrzymywali mandat w wysokości 1,5 tys. zł. Musicie być czujni!

mandat-karny-fotoradar-kierowca-bmw

Podaj dalej

Funkcjonariusze policji w całej Polsce w dniach od 7 do 8 czerwca będą prowadzić specjalne działania kontrolno-prewencyjne pt. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Głównym celem tego typu działań jest bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, o co chcą zadbać policjanci. Kierowcy muszą mieć się na baczności, bo jeszcze nigdy nie było tak łatwo o wysoki mandat.

8 czerwca kierowcy są narażeni na wysokie mandaty. Musicie być bardzo czujni!

podwojny mandat policja
fot. freepik

Funkcjonariusze policji w najbliższych dniach będą szczególnie sprawdzali kierowców, którzy nie stosują się do przepisów, które obowiązują w pobliżu przejścia dla pieszych. Serwis Moto Fakty informuje, że policjanci skupią się w swoich kontrolach na takich wykroczeniach jak nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu, wyprzedzanie przed przejściem czy też omijanie pojazdu, który ustąpił pierwszeństwa pieszemu.

Warto pamiętać, że zgodnie z nowym taryfikatorem mandatów kara za tego typu przewinienie wynosi aż 1500 złotych. Kierowcy muszą zatem stosować się do tego przepisu, ponieważ ze względu na wzmożone kontrole mogą w najbliższych dniach znacząco uszczuplić swoje portfele. Oby więcej takich akcji ze strony policji, ponieważ tego typu działania z pewnością odstraszą piratów drogowych!

Policjanci będą monitorowali zachowanie kierowcow. Musicie uważać!

kontrola predkosc mandat
fot. policja.pl

Policjanci zobaczą też jak kierujący samochodami zachowują się wobec rowerzystów. Warto zwiększać uwagę podczas jazdy przy przejazdach dla rowerzystów, ponieważ w przeszłości wielokrotnie w tego typu sytuacjach dochodziło do groźnych zachowań, których lepiej unikać, zarówno dla bezpieczeństwa, jak i dla własnych kieszeni.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News