3 lipca policja prowadzi specjalną akcję na drogach! Jeszcze nigdy nie było tak łatwo o mandat!

3 lipca policja prowadzi specjalną akcję na drogach! Jeszcze nigdy nie było tak łatwo o mandat!

kontrola predkosc mandat

Podaj dalej

W ten weekend funkcjonariusze policji postanowili przeprowadzić specjalną akcję, na mocy której będzie prowadzona wzmożona kontrola trzeźwości kierowców. Policjanci będą pojawiali się na drogach każdej kategorii i zamierzają rutynowo sprawdzać trzeźwość poszczególnych kierowców.

Policjanci przeprowadzą specjalną akcję na drogach. Kierowcy muszą być czujni w ten weekend

punkty karne policja
fot. policja.pl

Komenda Główna Policji zapowiedziała w bieżącym tygodniu wzmożone kontrole trzeźwości w weekend 2-3 lipca. – W bieżącym roku policjanci zatrzymali już 45 530 nietrzeźwych kierujących. Od samego początku wakacji (24–30 czerwca) było to aż 2 504 osób, a w całym czerwcu było ich 10 232. Funkcjonariusze będą m.in. w popularnych miejscach wypoczynkowych jak np. kurorty, czy też na drogach prowadzących do często odwiedzanych dyskotek – tłumaczy komisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego KGP, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Komenda Główna Policji ma świadomość, że w okresie wakacyjnym kierowcy często wsiadają za kółko pod wpływem alkoholu. W ubiegłym roku pijani kierowcy spowodowali 1920 wypadków, podczas których zginęło 257 osób, a rannych zostało 2203 osób. Najwięcej tego typu wypadków miało miejsce latem. W czerwcu doszło do 212 takich zdarzeń, w lipcu do 206, natomiast w sierpniu do 151. Najwięcej osób z winy nietrzeźwych kierowców zginęło w lipcu, kiedy doszło do 30 śmiertelnych wypadków i to z pewnością dało do myślenia policjantom, aby przeprowadzić specjalną akcję trzeźwości w weekend 2-3 lipca bieżącego roku.

Policjanci będą sprawdzali trzeźwość kierowców na drogach. I bardzo dobrze, stop nietrzeźwości!

mandat policja kontrola
policja.gazeta.pl /
fot. Jacek Herok

Warto pamiętać, że odpowiedzialność za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu może ponieść nie tylko kierowca, ale też osoba, która była jego pasażerem. – Odpowiedzialność za ten czyn może ponosić nie tylko osoba kierująca pojazdem, ale również współsprawca, podżegacz lub pomocnik. Pasażer lub każda inna osoba zachęcająca lub godząca się na picie alkoholu przez kierowcę, a następnie dopuszczająca go do prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości popełnia przestępstwo w formie podżegania lub pomocnictwa – tłumaczy komisarz Opas, cytowany przez PAP. Miejcie zatem tego świadomość i nie zgadzajcie się na kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News