Sirotkin: Williams wiedział, że problemy są poważne już w połowie ubiegłego roku

Sirotkin: Williams wiedział, że problemy są poważne już w połowie ubiegłego roku

Podaj dalej

Bardzo interesującej wypowiedzi udzielił Siergiej Sirotkin dla „Match TV” zdradzając, że zespół Williamsa był w pełni świadomy tego, że sezon 2019 będzie dla nich niemal spisany na straty.

Były kierowca Williamsa w ostatnim czasie coraz częściej udziela wypowiedzi na temat byłego pracodawcy. Rosjanin, choć sam przyznaje, że w związku z zapisami w kontrakcie nie może za dużo mówić, to jednak zdradził, iż szefostwo zespołu z Grove zdało sobie sprawę z ogromnego problemu w połowie ubiegłego sezonu.

Siergiej Sirotkin: Nie chcę mówić za dużo, ale w połowie ubiegłego sezonu stało się jasne, że nasze problemy są bardzo poważne i głęboko umiejscowione. Zdaliśmy sobie sprawę z tego, że jedna czy dwie aktualizacje samochodu nie rozwiążą naszych problemów. Williams potrzebował kompletnej zmiany struktury i filozofii, musiał postawić na kompletnie inne rozwiązania przy budowie samochodu.

Tym samym słowa Claire Williams przed sezonem były niczym innym jak mydleniem oczu opinii publicznej. Zapewnienia o byciu topowym zespołem w środku stawki były jedynie w sferze marzeń.

F1: Były pracownik Williamsa zdradził powód słabej dyspozycji bolidu

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News