Sieć GreenWay urośnie o połowę w ciągu kilku dni

Sieć GreenWay urośnie o połowę w ciągu kilku dni

Sieć GreenWay urośnie o połowę w ciągu kilku dni

Podaj dalej

Sieć GreenWay Polska – największego polskiego operatora szybkich ładowarek samochodów elektrycznych – powiększy się w lipcu o 21 punktów, a do końca sierpnia przybędzie kolejnych 10 urządzeń. Umożliwia to nowelizacja ustawy o biopaliwach, wchodząca w życie 27 lipca. Łącznie pod koniec sierpnia własna sieć GreenWay Polska będzie liczyła ponad 60 stacji.

GreenWay do lipca zainstalował blisko 30 nowych ładowarek, które nie mogły zostać oddane do użytku kierowcom ze względu na obowiązujące przepisy. Zgodnie z ustawą o elektromobilności, która weszła w życie 22 lutego 2018 r., każda stacja ogólnodostępna musiała przejść badanie Urzędu Dozoru Technicznego, jednak do chwili obecnej nie ukazało się rozporządzenie ME, które regulowałoby sposób przeprowadzenia takiego odbioru.

Obecnie, zgodnie z nowelizacją ustawy o biopaliwach, która wchodzi w życie 27 lipca, UDT ma na badanie 12 miesięcy od daty ukazania się rozporządzenia. Dzięki temu, GreenWay może w ciągu dnia uruchomić kilkadziesiąt nowych i skokowo zwiększyć liczbę funkcjonujących stacji.

Stacje sieci GreenWay lokowane są najczęściej wzdłuż głównych tras, przy większych obiektach – galeriach handlowych, hipermarketach czy stacjach benzynowych.

Każda nowo oddana do użytku ładowarka w sieci GreenWay do końca sierpnia będzie bezpłatna.

Źródło: Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych – ORPA.PL

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News