Setka Paddona

Setka Paddona

Podaj dalej

Już w najbliższy weekend odbędzie się 52. Rajd Hiszpanii – jedenasta runda Rajdowych Mistrzostw Świata. Dla nowozelandzkiej załogi Hayden Paddon/John Kennard ta impreza będzie szczególna. Duet Hyundaia wystąpi wspólnie już po raz setny.

paddon

Paddon startuje ze swoim bardzo doświadczonym pilotem od 2006 roku. W tym czasie dwukrotnie sięgnęli po tytuł mistrzów Nowej Zelandii w latach 2008-2009. Później zaczęła się ich przygoda z mistrzostwami świata. Dwa lata później zostali mistrzami świata w kategorii aut produkcyjnych. Następnie finiszowali na czwartej pozycji w klasie S-WRC, a w 2013 roku na dwunastej w WRC-2. W ciągu dziesięciu lat startów wygrali razem 24 rajdy, w tym jeden w najwyższej kategorii WRC. Stało się to w kwietniu tego roku w Argentynie.

– Do tej pory spędziliśmy razem prawie jedenaście lat, to niesamowita podróż. Kiedy John pierwszy raz usiadł ze mną w aucie, miałem 18 lat. Kto by przypuszczał, że to potrwa tyle czasu, a on zdecyduje się na tę współpracę – powiedział Hayden.

Nowozelandczycy startowali dotąd w Rajdzie Hiszpanii pięciokrotnie, a ich najlepszym rezultatem jest szósta pozycja, którą osiągnęli rok temu. Przed trzema laty właśnie na Półwyspie Iberyjskim, Paddon wygrał swój pierwszy odcinek specjalny w karierze.

paddon11tdc16sv348_resize

– To wyjątkowy rajd, ponieważ trzy lata temu debiutowałem tu w aucie WRC. Jest to również runda, podczas której wygraliśmy nasz pierwszy OS. Mamy stąd wiele dobrych wspomnień – dodał kierowca Hyundaia.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News