Sensacyjny Nivette!

Sensacyjny Nivette!

Podaj dalej

Filip Nivette został nowym liderem Rajdu Świdnickiego-Krause. Na pierwszej porannej pętli doszło do roszad w praktycznie każdej klasie, więc na brak emocji nie możemy narzekać.

fot. wyniki.pzm.pl
fot. wyniki.pzm.pl

Pierwszy dzisiejszy oes przyniósł sporą sensację – na fotel lidera po świetnym przejeździe oesu Kamionki – Jawornik wskoczył Filip Nivette, dla którego Rajd Świdnicki-Krasue jest pierwszym startem w RSMP od Rajdu Polski w 2013 roku. Warszawianin okazał się szybszy od dotychczasowego lidera Grzegorza Grzyba o 12,3 sekundy. Obu panów na OS 5 rozdzielił Tomek Kuchar

Mariusz Stec zaliczył kolejne oesowe zwycięstwo w Open N. Kłopoty miał prowadzący po wczorajszych oesach Damian Łata, który dojechał do mety ze stratą ponad 6 minut. Oesu nie ukończył Herbi. Nowym liderem został Marcin Gagacki.

Sporo działo się również w ośce, gdzie wreszcie obudził się Jakub Brzeziński, który wygrał oes. Na czele stawki ponownie miejscami zamienili się Dariusz Poloński i Janek Chmielewski, nowym liderem został ten pierwszy. Problemy w Open 2wD miał Virnik, który stracił prowadzenie i 2 minuty do nowego lidera Kramarczyka.

fot. Piotr Wyparło
fot. Piotr Wyparło

Drugi odcinek specjalny pierwszej pętli tylko potwierdził znakomitą dyspozycję Nivetta, który wyprzedził Grzyba o 10,2 sekundy. Z rajdem pożegnał się Tomek Kasperczyk, który wypadł z trasy, załodze nic się nie stało.

Marcin Gagacki przerwał dominację Mariusza Steca i wygrał OS 6, dzięki czemu umocnił się na pozycji lidera Open N.

Wśród samochodów przednionapędowych najszybszy był Radek Typa. Na prowadzeniu cały czas znajduje się Dariusz Poloński, do którego Jan Chmielewski traci już 11,5 sekund.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News