Wojciech Chuchała jednak nie wystartuje w Rajdzie Świdnickim! Ujawnił powody

Wojciech Chuchała jednak nie wystartuje w Rajdzie Świdnickim! Ujawnił powody

80 interakcji
Wojciech Chuchała jednak nie wystartuje w Rajdzie Świdnickim! Ujawnił powody

Podaj dalej

Wczoraj Siemanko miał testować Skodę Fabię Evolve. Niestety testy się nie odbyły, co już było dla nas niepokojące. Dzisiaj Wojtek potwierdził, że niestety nie wystartuje w tegorocznej edycji Rajdu Świdnickiego.

Wojciech Chuchała miał rywalizować swoją Skodą Proto w klasie Open N, w której był jednym z faworytów, zresztą podobnie, jak do wygrania klasyfikacji generalnej rajdu. Jak jednak dzisiaj się dowiedzieliśmy, załoga z numerem 10 nie pojawi się na świdnickim rynku.

Co jest powodem wycofania się znanego i lubianego zawodnika z Bielska-Białej? Czułem się bardzo mocno zdopingowany przed nadchodzącym rajdem. Mamy wielu kibiców, którzy strasznie mocno trzymali kciuki za to, żebyśmy osiągnęli super wynik w Rajdzie Świdnickim. Niestety nie będzie nam to dane. Realia budżetowe i czasowe, nie pozwoliły nam na wystarczające przygotowanie się do rajdu – sprawdzenie auta, opracowanie ustawień zawieszenia czy doboru opon. – twierdził Chuchała. Po długiej dyskusji z zespołem uznaliśmy, że nie jesteśmy wystarczająco przygotowani do startu. Nie chcemy uczestniczyć w zawodach dla samego uczestnictwa, ale jeździć na 100% możliwości – swoich, jako zespołu kierowcy i pilota oraz sprzętu. Na to w tej chwili nie jesteśmy gotowi i z tego względu, podjęliśmy decyzję, że na tym rajdzie będziemy wspólnie z Wami kibicować oraz pomagać załogom, którymi na co dzień się opiekuje. Trzymajcie kciuki za nasz szybki powrót do rajdówki. – oświadczył popularny Siemanko.

Wszyscy fani mistrza Polski mogą zatem wypatrywać go w parku serwisowym oraz na odcinkach. Wieści na pewno są bardzo negatywne, ale jakby nie patrzeć szansa, na zrobienie sobie selfie z Wojtkiem wzrosła dla kibiców wielokrotnie. Zawsze to jakiś plus w tych okolicznościach.

Tagi: Rajdy, RSMP, Rajd Świdnicki, Wojciech Chuchała,

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News