Seat zadowolony po pierwszym kwartale roku

Seat zadowolony po pierwszym kwartale roku

Seat zadowolony po pierwszym kwartale roku

Podaj dalej

SEAT w Polsce po pierwszym kwartale roku 2018 jest numerem jeden w dynamice wzrostu aut zarejestrowanych przez klienta prywatnego. Tegoroczny wynik jest aż o 66% lepszy od rezultatów w analogicznym okresie zeszłego roku.

Globalna sprzedaż SEAT-a w pierwszym kwartale 2018 r. osiągnęła najwyższy poziom w 68-letniej historii marki. Od stycznia do marca na rynki dostarczono aż 19% więcej aut niż rok temu. Oznacza to prawie 140 000 pojazdów.

Przez pierwsze trzy miesiące roku SEAT zarejestrował niemal 3 400 nowych samochodów, co stanowi wynik o 20% lepszy od zeszłorocznego. Jeszcze dynamiczniejszy wzrost hiszpańska marka odnotowała w rejestracjach aut przez klienta prywatnego. Wynik to ponad 1 240 samochodów, co daje dynamikę wzrostu 66% w stosunku do ubiegłego roku!

Liderem sprzedaży SEAT-a pozostaje Leon, jednak coraz lepsze wyniki odnotowują także modele Ibiza i Ateca. Na świetne wyniki SEAT-a duży wpływ ma również rosnąca sprzedaż pierwszego crossovera w gamie, czyli modelu Arona. Także największe auto w gamie SEAT-a – Alhambra – wciąż utrzymuje wysoki 30-procentowy udział w swoim segmencie.

Globalnie SEAT również odnosi sukcesy. Marka ustanowiła właśnie kolejny rekord, czyli najwyższą sprzedaż w jednym miesiącu. W marcu producent sprzedał 60 400 pojazdów (w 2017 r. – 53 200), czyli o 13,4% więcej niż w ubiegłym roku, i po raz pierwszy przełamał barierę 60 000 dostarczonych samochodów w ciągu jednego miesiąca. Poprzedni rekord pochodzi z marca 2000 r. (56 200).

Tagi: Seat, sprzedaż samochodów, rekord,

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News