SEAT z tytułem Company of the Year CES 2020

SEAT z tytułem Company of the Year CES 2020

SEAT-named-Company-of-the-Year-at-CES-2020_04_HQ

Podaj dalej

Hiszpański producent, od kilku lat rozwijający autorską strategię elektromobilności, otrzymał nagrodę w kategorii Przedsiębiorstwo Roku Connected Car Award 2020. Zdobywcę wyróżnienia ogłosili przedstawiciele redakcji Auto Bild i Computer Bild podczas kongresu Consumer Electronics Show 2020 w Las Vegas.

Connected Car Award to coroczna nagroda przyznawana najlepszym innowacjom w dziedzinie łączności samochodowej. Tegoroczne wyróżnienie dla SEAT-a jest wyrazem docenienia przez redakcje Auto Bild i Computer Bild działań marki na rzecz rozwoju koncepcji zrównoważonej miejskiej mobilności.

Innowacja połączona ze zrównoważonym rozwojem

Rozwój indywidualnej mobilności miejskiej pozostaje dla SEAT-a priorytetem, który przejawia się również w formie zapewnia pracownikom fabryki w Martorell dostępu do darmowych rozwiązań transportowych. Przykładowo zatrudnieni specjaliści mogą na terenie fabryki SEAT-a korzystać z systemu 100 współdzielonych rowerów Mobike – wykonano już nimi ponad 4700 krótkich przejazdów.

Dłuższe dystanse w granicach zakładu można pokonać dzięki usłudze busów na żądanie, zamawianych przez aplikację ByBuss. W fabryce zapewniona jest flota złożona z egzemplarzy SEAT-a Alhambra, które rozwożą ludzi po całym terenie. By zamówić przejazd wystarczy z 10-minutowym wyprzedzeniem wskazać punkt odbioru, cel podróży oraz ilość pasażerów. Tylko w pierwszym tygodniu od wprowadzenia usługi przewieziono w ten sposób ponad 3 000 pracowników.

Dostawa dronami: szybka i niskoemisyjna

Fabryka w Martorell jako pierwsza w Hiszpanii przetestowała dostawę części montażowych z pomocą dronów. Dzięki pilotażowemu projektowi drony pokonywały dystans dwóch kilometrów w jedyne 15 minut, podczas gdy ciężarówkom dostawa zajęłaby aż 90 minut. Jako że drony nie emitują dwutlenku węgla, a ich akumulatory ładowane są energią z odnawialnych źródeł, inicjatywa przełożyła się na wzrost efektywności, elastyczności i zrównoważonego charakteru fabryki SEAT-a.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News