SEAT wyprodukuje skrzynię biegów dla Grupy Volkswagena

SEAT wyprodukuje skrzynię biegów dla Grupy Volkswagena

MG1482-portada_O_HQ

Podaj dalej

W SEAT Componentes, jednym z trzech centrów produkcyjnych hiszpańskiej marki, rozpoczęto produkcję nowej sześciostopniowej skrzyni biegów o nazwie MQ281. Trafi ona do samochodów marek wchodzących w skład koncernu Grupy Volkswagen, takich jak SEAT, Volkswagen, Audi i Skoda. W skali roku, SEAT Componentes planuje dostarczać ich na rynek około 450 000 sztuk.

Zakład w El Prat de Llobregat w pobliżu lotniska w Barcelonie wyróżnia się wysoką integracją własnych systemów produkcyjnych. To tam z pomocą specjalistycznych urządzeń do odlewania, obróbki, montażu i testowania wyrabiane są wszystkie potrzebne aluminiowe części, koła zębate i wały. W 2018 roku zakład wyprodukował blisko 700 000 skrzyń biegów modelu MQ200, z których aż 56% trafiło na eksport.

SEAT Componentes, 40 lat tworzenia skrzyń biegów

SEAT Componentes to ponad 1 000 pracowników i 155 000 metrów kwadratowych powierzchni. Jest jednym z dziewięciu zakładów zajmujących się produkcją skrzyń biegów dla Grupy Volkswagen. Poza nim pracownie Grupy ulokowane są w tak różnych zakątkach świata, jak Kassel (Niemcy), Vrchlabi i Mladá Boleslav (Czechy), Córdoba (Argentyna) oraz Anting, Dalian, Tianjin i Changchun (Chiny).

Dzięki nowo zoptymalizowanym liniom produkcyjnym zakład osiągnął maksymalną zdolność produkcyjną. Umożliwia ona wytworzenie 3 500 skrzyń biegów dziennie – to o 300 więcej niż przed rozpoczęciem produkcji MQ281. Oprócz nowej skrzyni biegów SEAT Componentes tworzy również przekładnię MQ200. Łącznie, maksymalna roczna produkcja wynosi obecnie 800 000 skrzyń biegów.

CUPRA Ateca – Test z Jakubem Litwinem

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News