SEAT wchodzi na chiński rynek

SEAT wchodzi na chiński rynek

SEAT wchodzi na chiński rynek

Podaj dalej

SEAT został udziałowcem spółki utworzonej przez Volkswagen Group China i JAC. W wyniku podpisanego porozumienia, SEAT będzie wiodącą marką w joint venture i będzie aktywnie uczestniczyć w tworzeniu centrum badawczo-rozwojowego w Chinach.

W ramach wspólnego przedsięwzięcia, marki skoncentrują się na rozwoju pojazdów elektrycznych, obszaru łączności oraz autonomicznej jazdy. Umowa przewiduje uruchomienie dedykowanej rynkowi platformy BEV oraz wprowadzenie na chiński rynek pojazdów marki SEAT.

Memorandum of Understanding, czyli porozumienie na podstawie którego hiszpański producent dołączył do joint venture i będzie wiodącą marką Grupy Volkwagen w tym projekcie zostało podpisane przez Luca de Meo, Prezesa SEAT-a, Jochema Heizmanna, Prezesa Volkswagen Group China oraz An Jin, Prezesa JAC. Umowa została zawarta podczas uroczystości w Berlinie, w obecności kanclerz Niemiec, Angeli Merkel oraz premiera Chin, Li Keqianga.

Podpisane porozumienie to punkt zwrotny dla SEAT-a. Od momentu utworzenia joint venture w 2017 roku, SEAT uczestniczył w rozwoju badań. Teraz zgodnie z umową, SEAT stanie się udziałowcem JAC Volkswagen, co skutkować będzie wprowadzeniem marki SEAT na chiński rynek w latach 2020-2021.

Według porozumienia, SEAT wspólnie z Volkswagen Group i JAC utworzy w Chinach centrum badawczo-rozwojowe. Jego zadaniem będzie rozwój pojazdów elektrycznych, łączności oraz autonomizacja technologii jazdy, w tym produkcja odpowiednich części, komponentów oraz technologii, które mają być gotowe w 2021 roku. Wspólne przedsięwzięcie zaowocuje również uruchomieniem nowej platformy BEV.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News