SEAT prezentuje model el-Born

SEAT prezentuje model el-Born

SEAT prezentuje model el-Born

Podaj dalej

SEAT prezentuje pierwszy elektryczny model noszący nazwę el-Born. Poza w pełni ekologicznym napędem samochód będzie mógł też pochwalić się trybem jazdy autonomicznej.

SEAT el-Born to pierwszy w 100% elektryczny pojazd zbudowany na platformie MEB zaprojektowanej przez Volkswagena. Samochód przyjął nazwę jednej z najbardziej ikonicznych dzielnic Barcelony. Jego produkcja seryjna rozpocznie się w 2020 roku w niemieckim Zwickau.

Sercem pojazdu jest 204-konny silnik elektryczny zasilany zestawem akumulatorów o wydajności 62 kWh. Dzięki tym parametrom, zasięg el-Born wydłuża się do 420 km (wg WLTP), a przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 7,5 sekundy. Z kolei specjalnie zaprojektowana ładowarka pozwala na naładowanie akumulatorów do 80% w 47 minut.

Drugi poziom jazdy autonomicznej

W samochodzie wprowadzono drugi poziom jazdy autonomicznej, który pozwala na częściową automatyzację manewrów i przejęcie kontroli podczas kierowania, przyspieszania i zwalniania. Auto wyposażone jest również w asystenta parkowania Intelligent Park Assist.

SEAT el-Born będzie można zobaczyć podczas tegorocznego International Motor Show w Genewie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News