SEAT powoli wprowadza klientów w świat nowego Leona [WIDEO]

SEAT powoli wprowadza klientów w świat nowego Leona [WIDEO]

Podaj dalej

Już niedługo Volkswagen Golf  będzie miał nowego kuzyna. To SEAT Leon najnowszej generacji.

SEAT opublikował krótki zwiastun nowego Leona, pokazujący spory kawałek tylnego końca. Większość materiału skupiona jest na oświetleniu nowego modelu, a w tym widziany już wcześniej pasek świetlny LED na tylnej klapie. Ciekawym, zupełnie nowym elementem jest napis „Leon”. Oczywiście wcześniej gościł już na tyle auta, ale teraz wygląda jak pisany odręcznie.

Poza ścinkami informacji na temat „silnej ewolucji modelu Leona czwartej generacji”, komunikat prasowy nie zawiera żadnych nowych informacji o samochodzie. Wiemy jednak, że zostanie on zbudowany w fabryce SEAT Martorell, a jego data premiery to 28 stycznia.

 

Dzielona z Golfem płyta podłogowa to nie jedyna rzecz jaka je łączy, Leon ma również korzystać z identycznej gamy silników co modele VW. Oznacza to, że początkowo otrzyma gamę silników benzynowych o pojemności 1,0 i 1,5 litra oraz silnik wysokoprężny o pojemności 1,6 litra. Leona zapewne nie ominie temat hybrydyzacji, więc i takiego modelu można się spodziewać. Naturalną drogą ewolucji, na samym końcu dostaniemy najpikantniejszego Leona z serii, czyli Cuprę.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News