SEAT o elektrycznej przyszłości: nowy koncept platformy i więcej e-samochodów

SEAT o elektrycznej przyszłości: nowy koncept platformy i więcej e-samochodów

Podaj dalej

27 marca w hiszpańskiej fabryce Martorell SEAT ogłosił nową strategię rozwoju elektromobilności, dzięki której do początku 2021 roku na rynku pojawi się 6 modeli pojazdów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in marki. SEAT po raz pierwszy w swojej historii zaprojektuje również nowy koncept platformy MEB, na której będą budowane miejskie samochody elektryczne Grupy Volkswagen.

Poza elektrycznymi pojazdami el-Born i Mii SEAT już w 2020 roku wprowadzi hybrydowe wersje modeli Leon oraz Tarraco, a także Cupra Leon i Cupra Formentor. Elektryczna ofensywa obejmuje nie tylko nowe modele, lecz także całą strategię mikromobliności, która została ogłoszona przez SEAT-a podczas kongresu MWC w Barcelonie. Przedstawione niedawno elektryczne hulajnogi SEAT eXS oraz samochód koncepcyjny Minimó to tylko dwa z proponowanych przez firmę rozwiązań, które uzupełniają portfolio pojazdów marki zgodnie z trendem nowoczesnej mobilności.

Rozwiązanie dla całego świata

SEAT we współpracy z marką Volkswagen po raz pierwszy w swojej historii zaprojektuje również nową płytę podłogową. Będzie to mniejsza wersja platformy MEB, która umożliwi konstruowanie około czterometrowych samochodów elektrycznych. Nad projektem w Hiszpanii pracuje zespół 300 wysoko wykwalifikowanych specjalistów.

SEAT określił swoje miejsce w ramach Grupy Volkswagen. Stawiamy na nieustanny rozwój, a nasze osiągnięcia spowodowały, że powierzono nam stworzenie nowej płyty podłogowej dla pojazdów elektrycznych – stwierdził podczas spotkania Luca de Meo, Prezes SEAT-a. – Centrum Techniczne SEAT po raz pierwszy będzie mogło zaprojektować konstrukcję, z której będą mogły korzystać także inne marki.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News