Seat Leon IV już w fazie testów - sprzedaż w przyszłym roku

Seat Leon IV już w fazie testów - sprzedaż w przyszłym roku

Seat Leon IV już w fazie testów – sprzedaż w przyszłym roku

Podaj dalej

W Grupie Volkswagena szykuje się w przyszłym roku spory wysyp nowości w segmencie C. Skoda już zapowiedziała model Scala, natomiast Seat chce zawojować ponownie tą klasę czwartą generacją modelu Leon.

Pierwszy o odbywających się testach nowej serii Seata Leon, poinformował autoexpress.co.uk. Portal opublikował zdjęcia czwartej generacji modelu kilka dni temu.

Według źródeł zbliżonych do hiszpańskiej marki, nowy kompakt powstaje na zmodernizowanej płycie podłogowej MQB, zaś w gamie będzie dostępna tylko wersja pięciodrzwiowa hatchback oraz odmiana kombi. Stylistycznie nowy Leon ma nawiązywać do designu propagowanego w SUV-ach Seata. Tutaj na pierwszy plan wysuwają się podobieństwa z największym w tej klasie modelem Tarraco.

Paleta dostępnych silników będzie wyglądać również znajomo: z benzynami o pojemności 1,0 i 1,5 litra oraz silnikiem z Dieslem o pojemności 1,6 litra. Prawdopodobnie Seat Leon będzie także oferowany w wersji hybrodowej, tzw. miękkiej hybrydy typu plug-in. Cały zestaw miałby pochodzić od Volkswagena Golfa 8.

Więcej informacji i zdjęć na autoexpress.co.uk

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News