Seat Leon CUPRA R – znamy ceny w Polsce

Seat Leon CUPRA R – znamy ceny w Polsce

Podaj dalej

Nowy SEAT Leon CUPRA R jest już w Polsce i jest to obecnie najmocniejszy samochód hiszpańskiej marki. Dodatkowo wyprodukowana zostanie niewielka ilość egzemplarzy tego auta.

Leon CUPRA R dostępny jest w dwóch wariantach: 310 KM z 6-biegową manualną skrzynią biegów oraz 300 KM z 7-stopniową automatyczną skrzynią biegów.

Auto wyróżnia się aerodynamicznym pakietem z elementami z włókna węglowego na nadwoziu i nowymi spojlerami. Jego siła docisku została zwiększona o 12,5%. Samochód ma elektronicznie sterowaną mechaniczną blokadę mechanizmu różnicowego. Dodatkowo zamontowano układ hamulcowy Brembo z nawiercanymi tarczami. Agresywnie stylizowane zderzaki posiadają zaś elementy z włókna węglowego.

We wnętrzu pojazdu obszyta Alcantarą została kierownica oraz drążek zmiany biegów. Wskaźniki zegarów są w kolorze biało-czarnym i również mają elementy z włókna węglowego.

Seat Leon CUPRA R o mocy 310 KM i z manualną skrzynią biegów kosztować będzie 182 100 zł. Za 300-konny automat zapłacimy 187 500 zł. Wyprodukowanych zostanie zaledwie 899 sztuk.

Tagi: Seat, Leon CUPRA R, premiera 2018

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News