SEAT i Cupra zapraszają na IAA

SEAT i Cupra zapraszają na IAA

CUPRA-Tavascan-Electric-Concept_06_HQ

Podaj dalej

Już 12 września rozpocznie się 64. edycja największego i najważniejszego na świecie salonu samochodowego – International Automobil Ausstellung (IAA) we Frankfurcie. Targi motoryzacyjne tradycyjnie odbędą się na terenie kompleksu targowego Messe Frankfurt. Jakie nowości dla odwiedzających przygotowali SEAT i Cupra?

Salon samochodowy Frankfurt IAA 2019

Targi IAA we Frankfurcie nad Menem to jedno z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych na świecie. Producenci samochodów co dwa lata zaskakują odbiorców i przedstawiają nowe modele, produkty, a także wyniki badań oraz koncepcje, które określą kierunek rozwoju branży. Dla SEAT-a będzie to przede wszystkim elektromobilność oraz jeszcze większa wydajność, czego zapowiedzią będzie nowy hybrydowy model w sportowej wersji. CUPRA przedstawiająca podczas IAA model Tavascan chce udowodnić, że osiągi i moc idą w parze z elektryfikacją.

Hybrydowa nowość od SEAT-a

SEAT zadebiutuje na salonie samochodowym we Frankfurcie z nową wersją modelu wykorzystującego po raz pierwszy napęd hybrydowy. Producent zwiększa wydajność modelu Tarraco, wprowadzając po raz pierwszy do sportowego wykończenia FR hybrydową technologię napędową typu plug-in. Tarraco zyska na wydajności, stając się bardziej zrównoważoną alternatywą dla spalinowych SUV-ów. Układ napędowy, który składa się z 1,4-litrowego silnika benzynowego TSI o mocy 110 kW, silnika elektrycznego o mocy 85 kW i zestawu akumulatorów litowo-jonowych o pojemności 13 kWh, zapewni kierowcom możliwość adaptacji do różnych trybów jazdy.

Cupra Tavascan – nowy elektryczny i sportowy SUV

Podczas największych targów motoryzacyjnych nowość zaprezentuje marka Cupra. Samochód koncepcyjny – Cupra Tavascan – połączy w sobie sylwetkę czterodrzwiowego crossovera, praktyczność SUV-a i elegancję sportowego coupe. Będzie to pierwszy w pełni elektryczny i bezemisyjny model marki. Nowy pojazd koncepcyjny przedstawia wizję przyszłości Cupry, a także potwierdza jej prężny rozwój od momentu powstania w 2018 roku. Elektryczny model łączyć ma w sobie wydajność, dynamikę i właściwości jezdne, jakich wymagają klienci. Pojazd napędzany będzie przez dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 306 KM. Cupra Cavascan, stworzona na platformie MEB Grupy Volkswagen zostanie wyposażona w akumulator
o pojemności 77 kWh pozwalający na uzyskanie zasięgu do 450 km.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News