Seat Ateca X-Perience

Seat Ateca X-Perience

Podaj dalej

Seat Ateca został stworzony po to, żeby rodzina miała godne warunki do podróżowania. Teraz hiszpańska firma postanowiła umożliwić kierowcom jazdę w terenie. Dlatego na salonie samochodowym w Paryżu prezentuje wersję koncepcyjną X-Perience.

Bardziej terenową charakterystykę auta możemy zobaczyć już po jego nadwoziu. Dolna część tego elementu ma specjalne nakładki i osłony. Zielony lakier nie należy do najbardziej efektownych, ale zdaniem producenta jest odporny na zarysowania.

seat-2_resize

Wygląd Seata zachęca do terenowych wycieczek. Samochód jest przygotowany do tego także pod względem technicznym. W przeciwieństwie do standardowego auta otrzymuje stały napęd na cztery koła. Dodatkowo mamy do wyboru dwa różne ustawienia systemu 4Drive, które mają przygotować pojazd do jazdy po śniegu i do off-roadu.

Wersja wystawowa Seata Ateca X-Perience wyposażona jest w 2-litrową jednostkę diesla. Silnik ma moc wynoszącą 190 koni mechanicznych i moment obrotowy na poziomie 400 Nm. Napęd działa przy siedmiostopniowej skrzyni biegów.

seat-3_resize

Zdaniem władz firmy jest to wersja koncepcyjna. Za kulisami mówi się o tym, że finalny model będzie prezentował się niemal tak samo. Ateca X-Perience powinna zadebiutować w salonach w roku 2017.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News