Ściąga: Nagrałem idiotę na drodze. Jak szybko i skutecznie mogę na niego donieść policji?

Ściąga: Nagrałem idiotę na drodze. Jak szybko i skutecznie mogę na niego donieść policji?

debil

Podaj dalej

W internecie pojawia się bardzo wiele nagrań, na których możemy zobaczyć jak niektórzy nieporadnie radzą sobie za kierownicą lub typowych drogowych cwaniaków, którym czym prędzej powinno się odebrać prawo jazdy. Wiele osób jednak nie chce albo nie ma czasu chodzić na komendę, żeby zajmować się ”nie swoimi sprawami”. Można to jednak zrobić bardzo szybko i skutecznie z domu, relaksując się przy kawie, herbacie bądź innym napoju, puentując na końcu – masz za swoje!


Policja w całej Polsce już od dawna prowadzi akcję mając na celu zgłaszanie wszelkich wybryków innych kierowców uwiecznionych na samochodowej kamerze. A jest to bardzo proste. Wystarczy tylko wysłać wiadomość e-mail do odpowiedniej Komendy Wojewódzkiej Policji (są one dostępne niżej). W treści wiadomości należy dopisać: datę, godzinę zdarzenia, miejscowość, drogę/ulicę i numer rejestracyjny ujawnionego pojazdu (o ile nie jest widoczny na nagraniu, a mamy odnotowany). Należy również nie zapomnieć o załączniku w postaci nagrania i warto wpisać swoje dane, w razie dodatkowych pytań ze strony policji.

Jeżeli załącznik z filmem przekracza rozmiar 20MB w odpowiedzi zwrotnej otrzymamy link, który umożliwi przesłanie filmu na policyjny serwer. Nadal wymagane jest, aby w wiadomości e-mail podać dane opisane powyżej, które opisują zarejestrowane zdarzenie i zgłaszającego.

Nagrał niebezpieczną jazdę innego kierowcy i zgłosił policji. Ta odebrała mu prawo jazdy

Przesyłając film należy pamiętać, że wyrażamy zgodę na jego wykorzystanie (w tym upublicznienie) w celach działań profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Nie ma się jednak co martwić, że z tego tytułu możemy mieć problemy – wszelkie cechy identyfikacyjne pojazdów, wizerunki uczestników zostaną zasłonięte w sposób zapewniający ochronę danych osobowych.

Lista adresowa wg województw:

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News