Schumacher: W Williamsie nie ma przyjemności pracy. To rządy terroru

Schumacher: W Williamsie nie ma przyjemności pracy. To rządy terroru

Podaj dalej

W bardzo mocnych i dosadnych słowach wypowiedział się Ralf Schumacher na temat zarządzania w Williamie. Mocno oberwało się Claire Williams, która zdaniem byłego kierowcy tego zespołu nie nadaje się na swoje stanowisko.

Ralf Schumacher jeździł w Williamsie od 1999 do 2004 roku. Brat Michaela Schumachera wziął udział w dziewięćdziesięciu czterech wyścigach dla ekipy z Grove. W tym czasie na najwyższym stopniu podium stanął pięć razy. Z kolei szesnaście razy był drugi lub trzeci.

Ralf Schumacher: Williams ma bardzo specyficzny styl zarządzania. Jak widzicie, Claire Williams niestety zachowała ojcowskie nawyki i można się zastanawiać, czy powinna być na tym stanowisku. Może Williams potrzebuje restrukturyzacji na poziomie managementu? To styl zarządzania z lat 70-tych i 80-tych – rządy terroru. Szkoda, ponieważ ludzie muszą mieć motywację i rozwój osobisty, bo pracują od rana do wieczora. W Williamsie nie ma przyjemności pracy oraz wolności słowa. Widać tego efekty.

Brat siedmiokrotnego mistrza świata zauważa, iż odsunięcie od pracy tak doświadczonego człowieka jak Paddy Lowe, budzi wiele pytań w kontekście tego, czy faktycznie miał on odpowiednią władze do swojego stanowiska.

Claire Williams powinna odejść, uważa Bernie Ecclestone

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News