Schumacher w Ferrari? To nie będzie tak szybko jak mogłoby się wydawać

Schumacher w Ferrari? To nie będzie tak szybko jak mogłoby się wydawać

14 interakcji
schumacher

Podaj dalej

Wiele osób z niecierpliwością czeka, aż Mick Schumacher pojawi się w Formule 1, a dokładniej mówiąc w zespole Ferrari. Niektórzy spodziewają się nawet tego, że to właśnie on zastąpi Sebastiana Vettela i będzie partnerem zespołowym Charlesa Leclercka w sezonie 2021.

Szef zespołu z Maranello studzi jednak te emocje i zapewnia, że przed młodym Niemcem jeszcze wiele pracy, aby nie tylko dołączyć do Formuły 1, ale również zasiąść w czerwonym bolidzie jako kierowca wyścigowym. W poprzednim sezonie syn Michaela Schumachera zajął dopiero 12. miejsce w klasyfikacji generalnej Formuły 2.

Mattia Binotto: Czy Mick Schumacher byłby dobrym kandydatem do jazdy w Ferrari w roku 2021? Jest za wcześnie, aby o tym mówić. Wtedy w Formule 1 dojdzie do rewolucji technicznej. Dlatego ważne będzie posiadanie kierowców z doświadczeniem, bo samochody będą zupełnie nowe dla wszystkich.

Przed Schumacherem teraz niezwykle ważne zadanie, aby pokazać się z jak najlepszej strony w Formule 2 i wywalczyć superlicencję na starty w najszybszej kategorii motosportowej.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News