Samoobsługowy wynajem samochodów elektrycznych w Paryżu

Renault i ADA uruchamiają usługę wynajmu elektrycznych samochodów w Paryżu i okolicach na zasadzie free-floating. Od września 2018 roku pierwszą fazą testu zostanie objętych 120 samochodów elektrycznych Renault. Usługa będzie stopniowo poszerzana od stycznia 2019 roku.

Samoobsługowy wynajem samochodów elektrycznych w Paryżu
Podaj dalej

Renault i ADA, spółka zależna Grupy Rousselet, która jest liderem wśród sieci małych wypożyczalni z ponad 100 agencjami w regionie Ile de France, zaoferują usługę Moov’in.Paris by Renault. Usługa polega na samoobsługowym wynajmie samochodów elektrycznych na zasadzie free-floating.

Od września 100 Renault ZOE i 20 Renault Twizy zostanie udostępnionych w XI i XII dzielnicy Paryża oraz w Clichy w departamencie Hauts-de-Seine. Pierwszy etap pozwoli na przetestowanie i dostosowanie sposobu działania do potrzeb w celu zapewnienia optymalnej jakości.

Renault dostarczy samochody elektryczne oraz zapewni ich przeglądy i naprawy. Firma ADA wniesie swoje doświadczenie i zapewni aplikację do wynajmu samochodu na minuty. Zagwarantuje również przestawianie samochodów we właściwe miejsca oraz ładowanie akumulatorów. Dział obsługi klienta ADA będzie także prowadził obsługę posprzedażną i wystawiał faktury w imieniu Renault.

Od stycznia 2019 roku usługa będzie rozwijana na szerszą skalę.

Przeczytaj również