Samochody otwierane i uruchamiane telefonem

Samochody otwierane i uruchamiane telefonem

Podaj dalej

Telefony komórkowe nie od dzisiaj stały się naszymi małymi kieszonkowymi komputerami, bez których ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie. Jak pokazuje życie, niebawem właśnie w tychże kieszeniach nie będą musiały im towarzyszyć klucze do samochodu, bowiem mobilne klucze stają się coraz bardziej popularne i coraz mocniej wchodzą w rynek motoryzacyjny.

Funkcjonalność i przyszłość tego pomysłu pokazuje technologia KaaS, dzięki której m.in. wynajmujący pojazd z floty wypożyczalni Avis Budget Group, mogą otwierać i uruchamiać samochód przez aplikację mobilną. KaaS ma być wykorzystany w 50 tysiącach samochodach w Stanach Zjednoczonych i 25 tysiącach w Europie.

– W ten sposób zrobiliśmy kolejny krok w realizacji naszego planu, który zakłada, że do 2020 roku cała nasza flota będzie składała się z samochodów połączonych – powiedział Mark Servodidio, szef Avis Budget Group, podczas targów Consumer Electronics Show, odbywających się w Las Vegas.

Key as a Service polega na wzajemnej wymianie danych pomiędzy autem, systemem opartym o technologię chmurową i aplikacją mobilną. Wielu ekspertów motoryzacji nie ukrywa, że właśnie tak widzi przyszłość, jeżeli chodzi o korzystanie z samochodów.

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News