Samochód na energię słoneczną już w 2019 roku?

Samochód na energię słoneczną już w 2019 roku?

Samochód na energię słoneczną już w 2019 roku?

Podaj dalej

Na temat hybryd i samochodów elektrycznych już naprawdę sporo słyszeliśmy. Ciekawą nowością jest jednak pojazd na energię słoneczną. Możliwe, że zobaczymy go na drogach już w przyszłym roku!

Firma SONO Motors zdradziła kolejne szczegóły na temat ich wyjątkowego projektu, a raczej samochodu, o nazwie SONO SION. Auto ma być ładowane za pomocą paneli fotowoltaicznych, a jego produkcja ma się rozpocząć już w przyszłym roku. Potwierdził to rzecznik prasowy Sono Motors, Julius Zimmer. Dodatkowo zapowiedział zasięg samochodu wynoszący około 250 km według pomiarów WLTP.

SONO SION ma 330 ogniw słonecznych, które są umiejscowione wokół samochodu. Znajdziemy je na masce, na dachu, na bocznych drzwiach i na tylnej klapie. Ogniwa są zamocowane na odporny na zadrapania i zarysowania poliwęglan. Żywotność ogniw ma wynosić 8 lat, a koszty naprawy mają być zbliżone do tradycyjnych napraw blacharskich.

Samochód ma kosztować 16 000 euro, czyli około 70 000 zł. Co ciekawe cena nie obejmuje baterii. Jej wartość wyceniono dodatkowo na około 4000 euro, czyli mniej więcej 17 000 zł i ma ona być zmienna. Jeśli cena rynkowa pójdzie w dół, to klient zapłaci mniej. Właściciel samochodu za baterię będzie płacił abonament, dlatego producent będzie mógł podnosić lub zmniejszać jej cenę i regulować wysokość poszczególnych rat.

Tagi: SONO SION, samochody elektryczne, elektromobilność,

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News