Samochód elektryczny w Kancelarii Prezydenta RP

Samochód elektryczny w Kancelarii Prezydenta RP

Samochód elektryczny w Kancelarii Prezydenta RP

Podaj dalej

Dealer marki BMW Auto Fus dostarczył w pełni elektryczny samochód do Kancelarii Prezydenta RP. Jest to auto łączące klasę premium ze zrównoważoną mobilnością. Czy Warszawiacy pójdą w ślady Głowy Państwa?

Proekologiczny samochód w Kancelarii stanowi świetny przykład dla innych mieszkańców stolicy. BMW i3 ma oczywiście zerową emisję spalin i przyczynia się do dbałości o jakość powietrza. Dzięki nowej ustawie dotyczącej elektromobilności, kierowcy będą mogli korzystać ze specjalnych przywilejów przewidzianych dla samochodów z napędem elektrycznym. Takie auto np. może poruszać się pasem dla autobusów oraz parkować na specjalnie dla niego przygotowanych miejscach parkingowych. Elektryki zostały również zwolnione z akcyzy.

Jeśli chodzi o sam samochód BMW i3 to jest on najlepiej sprzedającym się autem elektrycznym w segmencie pojazdów kompaktowych klasy premium na świecie. W ubiegłym roku zarejestrowano 117 nowych elektrycznych BMW i3 w Polsce. Taka liczba sprzedanych egzemplarzy oznacza wzrost zainteresowania tym modelem o 29%. Dla osób ceniących sobie większą moc auta polecamy jednak nowe BMW i3s, które jest zdecydowanie bardziej dynamiczne.

Zdjęcia: Krzysztof Sitkowski / KPRP

Tagi: samochody elektryczne, BMW i3, elektromobilność

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News