Samochód elektryczny, który chciałbyś mieć

Samochód elektryczny, który chciałbyś mieć

0009S0P4LCUAUGO3-C122-F4

Podaj dalej

Słowa „samochód elektryczny” wielu fanom motoryzacji nie kojarzą się najlepiej. Gdyby jednak wszystkie elektryki mogły pochwalić się osiągami tego Nissana, byłoby zupełnie inaczej.

Nissan Leaf Nismo RC to samochód elektryczny, którego osiągi robią wrażenie nawet na tych najbardziej wymagających użytkownikach czterech kółek. Auto dysponuje mocą 322 koni mechanicznych, a jego maksymalny moment obrotowy wynosi 650 Nm. Taka specyfikacja pozwala przyśpieszyć elektrycznemu Nissanowi od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,4 sekundy.

W samochodzie zamontowano dwa silniki elektryczne – po jednym na każdą oś. Naturalnie akumulatory pojazdu umieszczono na środku, tak aby auto było, jak najlepiej wyważone. Ponadto dzięki strukturze typu monocoque (wykonanej z włókien węglowych) wyczynowy Nissan Leaf waży zaledwie 1220 kg.

Auto właśnie zaliczyło swoją premierę. Odbyła się ona w wyjątkowym miejscu, jakim jest hiszpański tor Circuit Ricardo Tormo w Walencji. Japończycy zapowiadają, że rozwiązania zastosowane w tym samochodzie, chcą wykorzystać w przyszłości w cywilnych odmianach swoich modeli elektrycznych.

Wygląda na to, że moc nowego Volkswagena Golfa R nie jest już tajemnicą. Robi wrażenie, ale można odczuć niedosyt

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News