S7 z Warszawy do Gdańska wydłużyła się o 40 km

S7 z Warszawy do Gdańska wydłużyła się o 40 km

S7 z Warszawy do Gdańska wydłużyła się o 40 km

Podaj dalej

GDDKiA poinformowała o oddaniu do ruchu kolejnych dwóch odcinków drogi ekspresowej S7 na granicy województw warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. 40-kilometrowy odcinek, od Koszwał do Elbląga wydłużył ważny trakt  do ponad 203 km z ok. 333 km zaplanowanych pomiędzy Gdańskiem i Warszawą.

Prace na tym odcinku S7 ruszyły w październiku 2015 r. Nowa droga ma dwie jezdnie po dwa pasy ruchu i pas awaryjny. Włączenie do ruchu umożliwiają cztery węzły: Cedry Małe, Dworek, Żuławy Wschód i Elbląg Zachód. Do tego wyremontowano nawierzchnię dwujezdniowego fragmentu starej nitki  DK7 w okolicy istniejącego węzła Nowy Dwór Gdański.

Zbudowano także nowe mosty, na Wiśle w Kiezmarku (prawie 930 m długości) oraz na Nogacie (blisko 600 m). Dotychczasowy most przez Wisłę pozostanie do obsługi ruchu lokalnego: pojazdów okolicznych mieszkańców, maszyn rolniczych, rowerzystów i pieszych.

Wiosną przyszłego roku rozpoczną się prace w terenie na kolejnych blisko 73 km trasy a w przygotowaniu jest pond 57-kilometrowy odcinek od Płońska do obwodnicy Warszawy.

Oddany odcinek S7 połączył istniejące fragmenty tej trasy, południową obwodnicę Gdańska i obwodnicę Elbląga. Umożliwi szybki przejazd z Gdańska w kierunku Elbląga i dalej w kierunku Warszawy.

Z kolei przy zapewnieniu odpowiedniego finansowania wylot z Warszawy w kierunku Gdańska mógłby zostać oddany do ruchu w drugiej połowie 2024 roku. Tym samym z Gdańska do Rabki Zdroju przejechalibyśmy drogą ekspresową i autostradą z wyjątkiem dwujezdniowego odcinka od Krakowa do Myślenic.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News