Rzepecki wygrywa Hour Race

Rzepecki wygrywa Hour Race

Podaj dalej

Adam Rzepecki wygrał na otwarcie sezonu Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski prestiżowy Hour Race, który po raz pierwszy rozegrany został na Torze Poznań. Startując z Pole Position od startu, aż do mety reprezentant zespołu BASENHURT A&T Racing Team nie oddał prowadzenia, zgarniając tym samym 20 punktów w rocznej klasyfikacji.1

Kierowca wspierany przez BASENHURT – Polska, Catred.pl – Polska, Carrobio – Włochy oraz Flexinox- Hiszpania, pojawił się podczas 1 i 2 rundy WSMP w swoim Seacie Leonie Supercopa. Adam, na co dzień startujący w serii VW Golf Cup, potraktował występ w Poznaniu treningowo, przygotowując się do startu na Slovakiaringu, który zaliczy już w dniach 19-21 czerwca.

Cały weekend potraktowałem treningowo – mówi Adam Rzepecki. Rozpocząłem swój występ od kwalifikacji do pierwszego wyścigu. Poświęciłem ten wyjazd na przyzwyczajenie się na nowo do auta, nie trwało to długo. Na pierwszych okrążeniach kręciłem bardzo przyzwoite czasy. Następny wyjazd był na kwalifikacje do godzinnego wyścigu Hour Race. Podobnie jak poprzednio czasy kręciłem na równym poziomie. Od tego wyjazdu zaczęły się problemy z Seatem. Silnik zaczął się przegrzewać. Ten problem został do końca weekendu. Lecz awaria nie wpływała bardzo na jazdę. Na ostatnim okrążeniu udało mi się wykręcić życiowy czas w Seacie 1:41:890. Byłem zaskoczony i zadowolony z tego czasu.

Podczas weekendu 22-24 maja, Adam Rzepecki pojawił się w trzech wyścigach i trzech sesjach kwalifikacyjnych. Dwa wyścigi sprinterskie WSMP to bardzo dobra jazda w Dywizji 4 do -3500. Czwarte miejsce w rundzie nr 1, tuż za Mitsubishi Lancerem i dwoma BMW oraz trzeci stopień na podium podczas niedzielnego wyścigu 2 rundy WSMP.

Wyścig nr 1 przebiegł w miarę spokojnie – stwierdza Rzepecki. Na starcie miałem niewielki kontakt z Porsche, nie wpłynęło to na szczęście na jazdę. Do mety dojechałem na 4 miejscu w klasie do 3500. Ostatni wyścig weekendu odbył się w niedzielę. Przez cały wyścig jechałem za szybkim Dawidem Bokiejem. Starałem się go dogonić i zająć jego pozycję, czyli 2 miejsce w klasie. Niestety musiałem zadowolić się dobrym 3 miejscem, chociaż gdyby nie problemy z przegrzewaniem się silnika myślę, że dojechałbym na 2 miejscu. Teraz przygotowuje się na 2 rundę VWGC.

Adam po raz pierwszy uczestniczył też w godzinnym wyścigu nowej serii Hour Race, która rozegrana została w sobotnie popołudnie.

W Hour Race startowałem z pole position. W tym wyścigu dojechałem pierwszy w klasie i generalce wyścigu – podsumowuje Adam.

Po dwóch rundach Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Adam Rzepecki zajmuje trzecie miejsce  w Dywizji 4 -3500 z wynikiem 27 punktów i 5 punktami przewagi nad kierowcą VW Golfa Kotarbą-Majkutewiczem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News