Rząd szykuje dużą podwyżkę paliw za plecami kierowców

Rząd szykuje dużą podwyżkę paliw za plecami kierowców

Rząd szykuje dużą podwyżkę paliw za plecami kierowców

Podaj dalej

Praktycznie zawsze za medialnie dobrą ustawą kryje się jakaś druga, o której obywatele dowiedzą się, gdy już przejdzie przez sejm. Tak też jest tym razem. Koniec z wożeniem dowodu i OC, ale ceny paliw w górę!

Rok temu PiS próbował przepchnąć podwyżkę podatku paliwowego, dzięki czemu rząd zyskałby dodatkowe 5 mln złotych. Według pomysłodawców pieniądze poszłyby na poprawę stanu polskich dróg. Po tym, jak okazało się, że pomysł Prawa i Sprawiedliwości skutkowałby podwyżką cen paliw nawet o 20 groszy na litrze, rząd postanowił się wycofać ze swojej propozycji.

W tym roku rządzący, korzystając z wielkiego szumu wokół właśnie przegłosowanej ustawy o braku konieczności wożenia ze sobą dowodu rejestracyjnego i polisy OC postanowił po cichu podnieść ceny paliw!

Na Facebooku Pawła Kukiza mogliśmy przeczytać następujący post: PiS cichutko próbuje zrealizować to, co kombinował parę miesięcy temu, czyli kolejny podatek w postaci podwyżki ceny paliwa. W czwartek wieczorem ma się odbyć głosowanie w tej sprawie. Poprzednim razem pod presją opinii publicznej rząd wycofał się z projektu BenzynaPlus. Proszę o udostępnianie tego posta. Jeśli pozwolimy na podwyżkę ceny paliwa, to wyrażamy automatycznie zgodę na podwyżkę cen wszystkich towarów i usług. A na zakończenie dodał: Niech rząd zacznie oszczędności od siebie! Niech zlikwiduje gabinety polityczne, subwencje partyjne, zredukuje liczbę powiatów, rozwiąże powiatowe urzędy pracy, itd., itd. …

Kilka godzin później na stronie polityka pojawił się kolejny wpis: Złożyliśmy przed chwilą wniosek o odrzucenie w pierwszym czytaniu ustawy o biokomponentach i biopaliwach, podnoszącej ceny paliw o 10 gr na litrze. Jej koszt dla obywateli to minimum 2,5 mld zł. Podatki od paliw trzeba obniżać, a nie podwyższać!

Tagi: przepisy 2018, ceny paliwa, podwyżki, ustawa,

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News