Ruszył Volkswagen Golf Cup

Ruszył Volkswagen Golf Cup

Podaj dalej

Trzeci sezon innowacyjnego cyklu wyścigowego Volkswagen Golf Cup rozkręcił się na dobre. 24 zawodników z 10 krajów całego świata zakończyło dwudniowe przedsezonowe testy na torze Slovakia Ring pod Bratysławą. Rywalizacji towarzyszyła piękna, wiosenna oraz niepowtarzalna atmosfera.

fot. VWGC
fot. VWGC

Dwudniowe testy na Słowacji były idealną okazją do rozpoczęcia wyścigowego sezonu. Kierowcy, którzy wezmą udział w pełnym cyklu Volkswagen Golf Cup składającym się z 6. rund rozgrywanych na europejskich torach mogli zapoznać się z 260-konnym Golfem GTI przygotowanym przez Volkswagen Racing Polska, a także poznać swoich nowych rywali. Walka o czołowe pozycje zapowiada się niesamowicie ekscytująco – w stawce znajduje się aż 14 nowych zawodników, mających spore doświadczenie w innych światowych seriach wyścigowych. Warto dodać, że w 24-osobowym składzie znalazło się 14 kierowców spoza granic naszego kraju, co wyraźnie potwierdza międzynarodowy charakter pucharu, który w tym roku będzie jedyną tego typu motorsportową aktywnością marki Volkswagen w Europie.

– Rozpoczynamy trzeci sezon Volkswagen Golf Cup. Były to bardzo udane treningi na torze Slovakia Ring, a zawodnicy przez dwa dni wzięli udział w sześciu sesjach testowych. Przećwiczyliśmy również procedurę startu i przeprowadziliśmy cykl szkoleń z zakresu techniki jazdy, zachowania samochodu i korzystania z telemetrii. Kierowcy z sesji na sesję czynili znaczne postępy, co jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Osobiście jestem bardzo zadowolony z przebiegu tych testów i chciałbym pochwalić kierowców za szybką naukę. Jest to dobry prognostyk na nadchodzący sezon. Najbliższa runda jest już za 5 tygodni na torze Oschersleben i wszyscy wyczekujemy jej z niecierpliwością – powiedział koordynator Volkswagen Golf Cup Adam Gładysz.

– Tegoroczna stawka wydaje się być bardzo mocna, a po testach na Slovakia Ringu można już zobaczyć, kto był szybki, a kto nie. Wielu kierowców debiutuje w Volkswagen Golf Cup, więc ci zawodnicy, którzy mają już pewne doświadczenie w tej serii będą mieli na początku delikatną przewagę. Pierwsza runda odbywa się na dobrze znanym mi torze Oschersleben, jednak ciężko przewidzieć, jakie jest moje miejsce w szeregu – zapowiada Adam Rzepecki. – W zeszłym roku startowałem w Scirocco R-Cup, jednak tor Slovakia Ring jest dla mnie całkiem nowy. To szybki i ciekawy obiekt, a jazda po nim daje dużo frajdy. Skupiałem się głównie poznaniu nowego dla mnie ogumienia Hankook. Pierwsza runda sezonu odbędzie się już pod koniec kwietnia na torze Oschersleben, a moim celem na ten sezon z pewnością będzie walka o mistrzowski tytuł dodał Manuel Fahnauer.

Inauguracja sezonu zaplanowana jest na weekend 24-26 kwietnia, a kierowcy po raz pierwszy w tym roku będą walczyli o punkty na niemieckim torze Oschersleben.

 

 

Ma

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News