Runda w Poznaniu dla Maćka Gładysza

Runda w Poznaniu dla Maćka Gładysza

40 interakcji
Runda w Poznaniu dla Maćka Gładysza

Podaj dalej

W miniony weekend tor Poznań gościł uczestników 5 rundy serii ROTAX MAX CHALLENGE POLAND. Ogromne emocje towarzyszące zawodom podnosił również fakt, iż klasyfikacja zawodów wchodziła również do punktacji 2 rundy Kartingowych Mistrzostw Polski.

W celu jak najlepszego przygotowania się do zawodów, Gładysz Karting Team wolne sesje treningowe rozpoczął już od Środy przed startem zawodów. Treningi nie poszły na marne, albowiem piątkową czasówkę MICRO MAXA Maciek zalicza wywalczonym pole position do HEATÓW, a Natalia plasuje się na 2 pozycji.

Udany trening oficjalny nie oznaczał jednak końca piątkowych emocja dla zawodników GKT. Oboje wyjechali ponownie na tor, by wziąć udział w pierwszym biegu kwalifikacyjnym. Maciek po raz kolejny udowadnia świetną dyspozycję. Mimo chwilowej utraty prowadzenia, szybko odrabia straty i ponownie zwycięża, a Natalia mija metę 5.

W sobotę, po porannym warm-upie przystępują do 2 HEATU. Maciek już po starcie zaczyna odsuwać się od reszty stawki i niezagrożony mija metę 1. Natalia notuje początkowo spadek, ale szybko odnajduje się w nowej sytuacji i zaczyna odrabiać straty. Przesuwając się z okrążenia na okrążenie w górę stawki na mecie zamyka pierwszą 3. Półfinał to potwierdzenie dominacji Macieja nad klasą MICRO – wygrywa z prawie 1s. przewagą. Natalia jadąc w licznej grupie pościgowej, walkę koło w koło z rywalami kończy 5.

W niedzielę reprezentanci GKT wystartowali do najważniejszego wyścigu rundy- finału MICRO MAXA. Maciek ponownie, tuż po starcie wychodzi na prowadzenie. Goni go Jonathan Madden szukając okazji do ataku, jednak Maciek umiejętnie broni się przed rywalem i sięga po zasłużone zwycięstwo. Natalia jadąc w szybkiej i wyrównanej grupie tasuje się na kolejnych pozycjach i ostatecznie ostatnią szachownicę mija 6.

Jak zawsze słowem podsumowania podzielili się również sami zawodnicy.

Maciej; „Jestem bardzo zadowolony z zawodów. Tor Poznań wymagał sporego wysiłku zarówno ode mnie, jak i mechaników i sprzętu. Dzięki odpowiednim ustawieniom miałem okazję w pełni wykorzystać możliwości gokarta i sięgnąć po zwycięstwo, które umocniło moją pozycję lidera w generalce”.

Natalia: „Zawody uważam za udane, choć aspiracje były nieco wyższe. Cieszę się bardzo z czasówki dzięki której przystępowałam z bardzo dobrej pozycji do HEATÓW. W półfinale i finale jechałam w bardzo zwartych grupach co dawało mi okazję do udziału w wielu pojedynkach.”

Wyścigowe rodzeństwo pragnie podziękować swojemu głównemu Partnerowi Grupie Azoty, oraz rodzicom, dziadkom, mechanikom, sponsorom i wszystkim tym, którzy wspierali ich podczas zawodów.

W klasyfikacji generalnej sezonu Maciej jest liderem stawki MICRO MAX, a Natalia zajmuje 5 lokatę.

Kolejna runda pucharu zaplanowana jest na 5-6 sierpnia na torze w Słomczynie.

Tagi: Karting, Gładysz, Tor Poznań

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News