Rozpoczął się Camp Jeep 2018

Rozpoczął się Camp Jeep 2018

Rozpoczął się Camp Jeep 2018

Podaj dalej

Camp Jeep 2018 to coroczne najważniejsze wydarzenie w kalendarzu Klubu Jeep® Owners Group (J.O.G.). Odbywa się ono w okolicach Spielberga w austriackiej Styrii w dniach od 13 do 15 lipca. Szacuje się, że udział w imprezie weźmie ponad 1000 osób i przeszło 600 samochodów.

To wyjątkowe miejsce gości obecnie dziennikarzy z całego świata, dla których zorganizowano jazdy testowe nowym Jeepem Wranglerem. Oferuje ono cały wachlarz specjalnie zaprojektowanych, offroadowych tras, pozwalających odwiedzającym wystawić na próbę Wranglera oraz inne modele z gamy Jeepa. Goście mają również możliwość przetestować swoje własne umiejętności radzenia sobie w terenie u boku doświadczonych kierowców Jeep Academy.

Ponadto, zaplanowano mnóstwo pokazów, atrakcji dla dzieci, koncertów muzyki na żywo, grillowanie, wszystko, by zapewnić uczestnikom rozrywkę oraz niezwykłą atmosferę przez cały weekend.

Wśród głównych atrakcji na szczególną uwagę zasługuje Muzeum Jeepa opowiadające o historii Wranglera i upamiętniające rocznicę podpisania w 1941 roku umowy na dostawy dla armii amerykańskiej niepokonanego Willys-Overlanda MA, uważanego za znamienitego protoplastę Wranglera.

Muzeum opowiadające historię marki Jeep oraz kultowego Wranglera

Wszyscy fani marki będą mogli prześledzić kolejne etapy tej długiej i chlubnej historii, odwiedzając Muzeum, które eksponuje trzy wcześniejsze generacje Wranglera i prezentuje postęp od pierwszego Willysa z 1941 roku aż do dzisiaj. W tymże roku, dokładnie 15 lipca, aby spełnić oczekiwania armii Stanów Zjednoczonych, została rozpoczęta produkcja modelu Willys MA/MB, małego samochodu z napędem 4×4, przystosowanego do eksploatacji w trudnym terenie i wykorzystywanego, jako samochód transportowy i zwiadowczy.

Auto, które było produkowane od 1945 roku zostało nazwane „General Purpose”, a jego skrót GP wymawia się właśnie, jako „Jeep”. Po zakończeniu drugiej wojny światowej, z wozu wojskowego z napędem na cztery koła powstał w 1945 samochód cywilny CJ-2A (Civilian Jeep), pierwsze nowoczesne auto terenowe przemysłu samochodowego.

Na wystawie będzie można zobaczyć następujące samochody: Willysa MB z 1944 roku, CJ 2A z 1945 roku, YJ z 1991 (pierwsza generacja Wranglera), TJ 4.0 Sahara z 1998 (druga generacja Wranglera) oraz Rubicona 3.6 Recon, serię specjalną opartą na trzeciej generacji kultowego Jeepa.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News