Rozłam w Tarmac Masters. Co dalej z cyklem?

Rozłam w Tarmac Masters. Co dalej z cyklem?

10 interakcji

Podaj dalej

Dosyć niespodziewanie na fanpage’u cyklu TM ukazało się oświadczenie, z którego wyraźnie wynika, że Marcin Jankiewicz zrywa współpracę z Ryszardem Krawczykiem. Ta sytuacja rodzi wiele pytań.

Tarmac Masters to cykl imprez rajdowych organizowany z myślą o kierowcach bez licencji oraz o profesjonalistach. Imprezy TM mając wizę PZM, przyciągały wiele znanych nazwisk z polskiego rajdowego podwórka. Jednak po dzisiejszym oświadczeniu sytuacja ta może się drastycznie zmienić.

Poniżej zamieszczamy treść całego oświadczenia, które widnieje także na stronie cyklu.

W oświadczeniu Jankiewicz informuje, że kalendarz imprez pozostaje bez zmian. Zmiany na pewno będą jednak wśród samych startujących. W komentarzach na Facebooku możemy przeczytać pytanie jednego z zawodników, o kolejne zawody z wizą PZM, która umożliwiała dotychczas starty licencjonowanym załogom.

Marcin Jankiewicz: ... nie chcę wizy. Zaczynamy robić dłuższe rajdy od 3 rundy.

Taka odpowiedź zdecydowanie nie usatysfakcjonowała części licencjonowanych zawodników, którzy już są w trakcie przygotowań do sezonu i uwzględniali w swoim planie startów właśnie ten cykl. Jankiewicz zatem odciął grubą kreską kierowców i pilotów z licencjami i stawia na amatorów.

Na chwilę obecną nie znamy również stanowiska drugiej strony, czyli Ryszarda Krawczyka. Jednego jesteśmy pewni. Wina zawsze stoi po obu stronach, a sukces ma wielu ojców. Zobaczymy jaką cenę za tę decyzję będzie musiał zapłacić główny organizator.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News