Rozbudowa zakładów Audi z myślą o samochodach elektrycznych

Rozbudowa zakładów Audi z myślą o samochodach elektrycznych

Podaj dalej

Audi Neckarsulm dopasowuje się do przyszłości: tamtejszy zakład produkcyjny przygotowuje się do produkcji dwóch w pełni elektrycznych modeli. W nadchodzących latach, na terenie fabryki powstanie szereg nowych hal produkcyjnych.

Przygotowania do rozpoczęcia projektów budowlanych idą pełną parą. Na południowym wschodzie terenów fabrycznych powstanie nowy wydział produkcji karoserii. Z tego powodu, latem tego roku rozpocznie się wyburzanie stojących tam budynków oraz zaczną się prace ziemne. Wydziały, które dotychczas tam funkcjonowały, tymczasowo przenoszą się do innych hal i budynków biurowych na terenie fabryki.

Kolejna nowa hala da Audi dodatkowe miejsce na procesy logistyczne oraz na wydział montażu wstępnego. Produkcja dwóch nowych e-modeli w zakładach Audi Neckarsulm zostanie włączona w istniejący już tam system linii produkcyjnych. W tym celu konieczna będzie np. rozbudowa linii produkcyjnej Audi A8 znajdującej się w zachodnim skrzydle zakładów. Fabryka powiększy swą powierzchnię produkcyjną dzięki pozyskanym środkom strukturalnym. W ostatnich latach koncern nabył już niezbędne dla tego celu, sąsiadujące z zakładami grunty.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News