Rośnie donosicielstwo wśród kierowców. Nowy podatek na samochody. Policyjna Specgrupa SPEED

Rośnie donosicielstwo wśród kierowców. Nowy podatek na samochody. Policyjna Specgrupa SPEED

Rośnie donosicielstwo wśród kierowców. Nowy podatek na samochody. Policyjna Specgrupa SPEED

Podaj dalej

Motobesty to podsumowanie najciekawszych wydarzeń ze świata motoryzacji, które miały miejsce w ostatnich siedmiu dniach.

Poniżej przedstawiamy listę najciekawszych artykułów motoryzacyjnych, które ukazały się na naszej stronie wraz z ich krótkim opisem. Dzięki niej zobaczycie, co was ominęło w ostatnich dniach i krótko o tym przeczytacie. Co więcej, jeśli któryś tekst szczególnie was zainteresuje, to znajdziecie przy nim także odnośnik do pełnego artykułu.

Rośnie donosicielstwo wśród kierowców

Trudno stwierdzić czy to jeszcze komunistyczne zwyczaje dają się we znaki obywatelom naszego pięknego kraju, czy jednak chęć poprawy bezpieczeństwa na drogach. Fakty są jednak takie, że donosicieli przybywa (czytaj więcej).

Dachowanie radiowozu na katowickiej DTŚ-ce

Na katowickim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem policyjnego radiowozu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, radiowóz jadący na czele kolumny delegatów MSZ przedstawicieli Botswany prawdopodobnie wpadł w poślizg i dachował (czytaj więcej).

Morawiecki zapowiada nowy podatek dla pojazdów

Premier Mateusz Morawiecki podczas szczytu COP24 w Katowicach zapowiedział zmiany w systemie podatkowym, które mają zniechęcić Polaków do kupowania samochodów o dużych pojemnościach silnika (czytaj więcej).

Nowy samochód Stuhra

Maciej Stuhr – wybitny aktor oraz reżyser filmowy i teatralny odebrał kluczyki do nowego Mitsubishi Outlandera 2019 (czytaj więcej).

Pierwszy odcinek obwodnicy Olsztyna gotowy

Mikołajkowi prezent od GDDKiA dla mieszkańców Olsztyna i okolic. Dziś oddano do użytku 10-kilometrowy odcinek drogi krajowej nr 16 pomiędzy węzłami Olsztyn Zachód i Olsztyn Południe. To pierwszy etap budowy południowej obwodnicy stolicy Warmii i Mazur (czytaj więcej).

Przerażające wyniki testów NCAP

Blisko rok po beznadziejnym wyniku testu zderzeniowego Punto, Euro NCAP ponownie przyznało zero gwiazdek fiatowi – tym razem Pandzie. Nieznacznie lepiej w próbie wypadł nowy Jeep Wrangler, dostał jedną gwiazdkę. Noty są tak słabe, że warto przyjrzeć im się dokładniej (czytaj więcej).

Aston Martin Vanquish w nowym nadwoziu

Aston Martin w październiku zapowiedział powstanie modelu Vanquish Zagato Shooting Brake. Do dziś nie zdradzono szczegółów projektu i fani marki mogli sobie jedynie wyobrażać, jak może wyglądać nowy model z nadwoziem od włoskiego studia projektowego (czytaj więcej).

Wybudują trzeci pas na autostradzie A2

Spełni się marzenie tych kierowców, którzy regularnie podróżują autostradą A2 na odcinku Łódź-Warszawa. To co powinno zostać wykonane od razu, wreszcie stanie się rzeczywistością… choć nie prędko. Ministerstwo Infrastruktury (MI) podpisało projekt tej inwestycji, która zostanie zrealizowana w terminie 5 lat (czytaj więcej).

Policja powołała specgrupę SPEED

Ponad 970 kierowców, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, 209 osób, które straciły prawo jazdy – to bilans pierwszych tygodni funkcjonowania nowego zespołu w polskiej policji. Ma on przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze (czytaj więcej).

Papieskie Lamborghini Huracan znowu do wzięcia

Lamborghini Huracan, które włoski producent podarował papieżowi Franciszkowi, po raz pierwszy zostało wystawione na aukcji w maju br. Podczas imprezy organizowanej przez dom aukcyjny RM Sotheby’s w Monako, anonimowy kupiec wylictował 580-konne „Lambo” za kwotę 715 tys. euro (czytaj więcej).

Naprawiono BMW, w których wypadek miał Andrzej Duda i Antoni Macierewicz

BMW serii 7 – to, które na początku 2017 roku rozbito w wypadku, gdy na jego pokładzie znajdował się ówczesny minister obrony narodowej Antoni Macierewicz – zostało naprawione i wróciło do służby. Koszt prac to 170 tys. zł (czytaj więcej).

Paliwo za darmo. Trzeba tylko być w bikini

Zbyt wysokie ceny paliwa mogą doprowadzić do wielu nieprzewidzianych reakcji kierowców, a w ostateczności nawet do zamieszek, co możemy aktualnie obserwować w stolicy Francji (czytaj więcej).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News