Rosjanie zbudowali Teslę Cybertruck. Przerobili na ten cel starą Ładę

Rosjanie zbudowali Teslę Cybertruck. Przerobili na ten cel starą Ładę

tesla lada 2

Podaj dalej

W Rosji grupa mechaników postanowiła na zbudować swoja własną Teslę. Jak wyliczyli udało się to zrobić za jedyne 566 dolarów, a jako baza posłużyła im stara Łada VAZ-2109. Jak podkreślają mechanicy zmieniono wyłącznie wygląd zewnętrzny.

– Na pomysł wpadliśmy od razu, gdy Elon Musk zaprezentował swój model. Jego projekt miał być rewolucyjny w kwestii designu w branży samochodowej. Celem jest zaskoczenie ludzi i pokazanie, że to jest możliwe także w Rosji. Oraz oczywiście uhonorowanie Elona Muska – mówi jeden z autorów pomysłu Ilja Ponjepolak.

Bez wątpienia mechanicy osiągnęli to co w tym przypadku było najwazniejszse – duży rozgłos. W dodatku w sieci pojawiają się amatorskie nagrania zaskoczonych osób, które zobaczyły na drodze ten wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju podrobiony produkt.

– Szukaliśmy auta z mocną konstrukcją za jak najniższą cenę. Najtrudniejsze było stworzenie górnych konturów tego samochodu, bo oryginalny dach musiał zostać usunięty i cała struktura była budowana od początku – dodał Ponjepolak.

BMW znowu trolluje Elona Muska i szydzi z liczby zamówień Tesli Cybertruck

Oryginalna Tesla pojawi się w salonach w 2021 roku, a mocniejsze wersje nawet w 2022 roku. Na ten moment podawana są bardzo zdawkowe informacje, jeżeli chodzi o szczegóły związane z tym, co dokładnie będzie kryło się pod ”blachą”.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News